Cem Adrian’ın sesinden ‘Sen Gel Diyorsun’

103

Vizyondaki ilk haftasında yaklaşık 300 bin kişiyi salonlara çeken, bu haftaya da hızlı bir giriş yapan “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu” gişede zirveyi kaptı.

Filmde, Cem Adrian’ın seslendirdiği “Sen Gel Diyorsun” şarkısı ile ilgili yeni fragman da yayınlandı.

Türkiye’ye iltica etmesinin ardından ilk kez katıldığı olimpiyatlarda ağırlığının üç katından fazlasını kaldırarak mucize bir başarı elde eden, bu başarılarını Bulgaristan’daki soydaşlarımızın yaşadığı, kimsenin haberinin olmadığı zulmü dünyaya haykırmak için kullanan Naim Süleymanoğlu’nun hayatının bilinmeyen yönleri anlatan ve filmdeki şarkılarıyla da ön plana çıkan filmin yönetmeni ise Özer Feyzioğlu.

Senaryosunu Barış Pirhasan ve Özer Feyzioğlu’nun yazdığı, müziklerini Fahir Atakoğlu’nun yaptığı filmin yapımcısı ise Dijital Sanatlar. Her yaştan izleyicileri sinema salonlarında buluşturan filmi, 6 yaş ve üzeri çocuklar da aileleriyle birlikte izleyebiliyor.

Kardeşi Muharrem Süleymanoğlu’nun anılarını anlattığı “Kardeşim Naim” kitabından yola çıkılarak çekilen film, Naim Süleymanoğlu’nun, hasret, vuslat ve rekorlarla geçen ömrünü, haltere başladığı günlerden Bulgaristan’da soydaşlarımızın maruz kaldığı olumsuzluklar sonrası Türkiye’ye iltica etmesi, 1988’de Seul Olimpiyatlarındaki başarısı sonrası Time dergisine kapak olması ve Birleşmiş Milletlerde yaptığı unutulmaz konuşmasına kadar geçen zamanı anlatıyor.

Genç ve yetenekli oyuncu Hayat Van Eck’in Naim Süleymanoğlu’nu oynadığı filmde “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu”nda, babası Süleyman Süleymanoğlu’nu Yetkin Dikinciler, annesi Hatice Süleymanoğlu’nu Selen Öztürk canlandırıyor. Filmde ayrıca Gürkan Uygun, Levent Ülgen, Renan Bilek, Barış Kıralioğlu, Bülent Alkış, Kemal Başar, Mehmet Esen, Evren Erler, Mustafa Kırantepe ve Uğur Güneş ile İsmail Hacıoğlu rol alıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.