Karlar Ülkesi 2 rekorları altüst etti

32

İlk filmden 6 yıl sonra vizyona giren Karlar Ülkesi 2 (Frozen 2) rekorları tam anlamıyla altüst etti. Film gösterime girdiği ABD gişe rakamlarında zirveye yerleşirken aynı zamanda kasım ayının en iyi animasyon rakamına, tüm zamanların en iyi üçüncü animasyon açılışına ve Disney’in en iyi açılışına imza attı.

Erindel’in kapılarının çok ötesinde tehlikeli bir yolculuğa çıkan Elsa, Anna, Kristoff, Olaf ve Sven’in serüvenlerini anlatan Karlar Ülkesi 2 (Frozen 2) yalnızca ABD’de hafta sonu 127 milyon gişe hasılatına ulaştı ve gösterimdeki filmler arasında zirveye yerleşti.

Karlar Ülkesi 2, 182 milyon dolarla zirvede bulunan İnanılmaz Aile 2 (Incredibles 2) ve 135 milyon dolar ile ikinci sırada yer alan Kayıp Balık Dori’nin (Finding Dory) ardından tüm zamanların en iyi açılışına imza atan üçüncü animasyon filmi olma başarısna ulaştı.

Karlar Ülkesi 2 bununla da yetinmedi, kasım ayında gösterime giren animasyon filmleri arasında tüm zamanların en hızlı açılış rekorunun da sahibi oldu.

İlk filmden 6 yıl sonda vizyona giren ve dünyada 350 milyon 200 bin dolar gişe hasılatına ulaşan film, Disney animasyon filmleri arasında da rekor kırdı ve zirvedeki yerini aldı.

Karlar Ülkesi 2’de Elsa, hayatını etkileyen bir sorunun cevabını arar. Elsa neden büyülü güçlerle doğduğunu merak eder? Bu sorunun cevabını bulmak için Erindel’in dışındaki ormana, bir bilinmeyene doğru giden Elsa, geçmişi ile ilgili gerçeklerle yüzleşecektir. Krallığı da tehlikeye atan cevapların peşine düşen Elsa, Anna, Kristoff, Olaf ve Sven ile birlikte tehlikeli ve bir o kadar da olağanüstü bir yolculuğa çıkar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.