İstanbul tiyatroya doyacak

104

İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda bu hafta “Kasaplığın Elkitabı”, “Uçmak-Hezarfen Ahmed Çelebi”, “İyi Şanslar”, “Sahibinin Sesi”, “İstasyon”, “Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye”, “Bir Nefes Dede Korkut”, “Düdüklüde Kıymalı Bamya” ve “80 Günde Devr-i Alem” oyunları izleyicilerin karşısına çıkıyor. Haftanın çocuk oyunu ise “Turta Girmemiş Orman.”

“Kasaplığın Elkitabı”, Cevahir Salon 1’de oynanacak: “6 Haziran 1944 günü Normandiya Çıkarması sırasında savaş bütün şiddetiyle devam ederken Arromanches’daki bir at kasabındaki bir kasabın kızlarını evlendirmeye ve dünyanın çeşitli yerlerindeki çocuklarını toplayıp düğün yapmaya çalışmasını anlatan oyunda Selçuk Kıpçak, Ahenk Demir, Ahmet Dizdaroğlu ve kalabalık bir oyuncu kadrosu bulunuyor.” Oyun 8 Aralık Pazar gününe kadar Cevahir Salon 1’de izlenebilir.

“Uçmak Hezarfen Ahmed Çelebi”, Mecidiyeköy Büyük Sahnede. Oyun, havada uçma sevdasına karşı koyamayan ve bu hayaline ulaşmak için tüm benliğini ortaya koyan Hezarfen Ahmed Çelebi’nin hikâyesi. Ömer F. Oyal’ın yazdığı, Hakan Çimenser’in yönettiği oyunda Tolga Evren, Emir Çiçek, Fikret Urucu, Orhan Kurtuldu, Ebru Unurtan Urağ, Erdoğan Aydemir, Zuhal Acar, Efe Erkekli, Onur Ulutaş, Bilal Ercan, Eray Cezayirlioğlu, Kubilay Ünal, Ömer Faruk Çalışkan, Ege Demirci, Burak Batın Çelik, Abdurrahman Merallı ve kalabalık bir oyuncu kadrosu rol alıyor. Oyun 7 Aralık Cumartesi gününe kadar Mecidiyeköy Büyük Sahnede izlenebilir.

“İyi Şanslar”, Mecidiyeköy Stüdyo Sahnede: Geçtiğimiz sezon yönettiği ve oynadığı “Kendi Gök Kubbemiz (Yahya Kemal) adlı oyunla seyircilerin karşısına çıkan Okday Korunan bu defa yazıp yönettiği “İyi Şanslar” oyunu ile koca dünyada bir nokta haline dönüştürülen insanın varoluşsal meselelerini sorguluyor. 22 Ekim Salı günü prömiyerini gerçekleştirecek olan oyunda Kamil Korunan, Kerim Altınbaşak ve Güney Tinin rol alıyor. İyi Şanslar, 8 Aralık Pazar gününe kadar Mecidiyeköy Stüdyo Sahne’de izlenebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.