Piyano ile klasik müziğe çağdaş bir yorum

118

ENKA Kültür Sanat Sahnesi, bu hafta kendine özgü has yorumu ile sahnede fark yaratan sanatçıyı ağırlıyor.

Klasik müziğin usta isimlerinin piyano çalış stillerini unutulmaz rock bestelerine uygulayan AyşeDeniz Gökçin, 26 Kasım Salı akşamı “ENKA Kültür Sanat Müzik Buluşmaları”nın kapanış konserinde sahne alacak.

ENKA Oditoryumu’nda yapılacak konserde AyşeDeniz Gökçin, klasik ve modern müziği bir araya getiren tarzıyla dinleyenlerin karşısında olacak. Besteci kimliği ile yayımladığı albümü “Earth Prelude” ile İngiltere, Amerika Türkiye ve İtalya’daki iTunes klasik chart’larda ilk 10’a giren AyşeDeniz Gökçin, ENKA sahnesinde sanatseverlere unutulmaz gece yaşatmaya hazırlanıyor. Saat 20.30’da başlayacak olan konserde seyirciler, sıra dışı performansa şahitlik edecek.

ENKA Sahnesi’ne ilk kez 10 yaşında İdil Biret ile adım atan Gökçin, yıllar sonra tekrar ve bu kez kendi seyircisi ile buluşmaya hazırlanıyor.

Çocuk yaşta başladığı piyano eğitimini aralarında Kraliyet Müzik Akademisi’nin de olduğu tanınmış okullarda sürdüren Gökçin, klasik müzik eğitimini ve üstün yeteneklerini 20. yüzyılın rock efsanesi Pink Floyd ve grunge akımının ekibi Nirvana’nın parçalarına farklı yorumlar getirmek için kullandı.

Pink Floyd’un şarkılarının yer aldığı “Pink Floyd Lisztified” projesiyle dünya çapında tanınan Gökçin, ENKA Sahnesi’ndeki performansında dinleyenlere rock aranjmanlarından, kendi bestelerine ve klasik hitlere uzanan geniş bir repertuar sunacak.

31. Yıl ENKA Kültür Sanat Müzik Buluşmaları, AyşeDeniz Gökçin konseriyle sona erecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.