Kesik Hikaye seyircisiyle buluşuyor

266

Uyarlaması, Tarık Tufan’ın çok satan kitabı olan “Beni Onlara Verme’den yapılan “Kesik Hikaye,” 26 Kasım’da Sakarya Adapazarı Kültür Merkezi’nde, 28 Kasım’da Kocaeli Alternaif Sahne’de, 05 Aralık’ta Bursa Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde tiyatroseverlerle bir araya geliyor.

Uyarlamasını ve yönetmenliğini Hakan Güneri’nin üstlendiği ve altı aylık hazırlık süreci geçiren Kesik Hikaye’de televizyon dizilerinden tanınan Gözde Gürkan’a Mesut İzgi ve Ahmet Samet Kütükçü eşlik ediyor. Oyunun yapımcılığını Pi Tiyatro ve Tiyatro Mavera birlikte üstleniyor.

“Kurbansınız, kendi yarattığınız ideolojinin yaralı kurbanları…” sloganı ile izleyici karşısına çıkan “Kesik Hikaye”, kadın erkek ilişkilerine yoğunlaşıyor. Fonuna ise kimsenin görmek istemediği çapaklı Türkiye hikayelerini yerleştiriyor.

Oyun, daima uzaktan seven adamların, kendisi akıllı ağabeyi yaramaz olan kızların, şansı bir türlü yolunda gitmeyenlerin, hayattan sürekli alacaklı olanların anlatılmamış hikayelerine odaklanıyor.

Son yıllarda ülkemizde de sıklıkla karşılaşılan “kadına şiddet” gerçeğinin doğasını anlama çabası olarak da görülebilecek oyun gerçekte bundan çok daha fazlasını öneriyor. Oyun; “İnsanda yurt var mıdır insana?” sorusunun cevabına yakılan bir ağıda dönüşerek “başka türlüsü mümkün, birbirimizin canını yakmadan da bir arada olabiliriz” mesajını veriyor.

Seyirciler oyundan “bütün kötülükleri belki de bir Neşet Ertaş bozlağı bitirebilir” önermesi ile ayrılıyor.

İlk üç gösterimini Marmara bölgesindeki şehirlerinde yapacak olan Kesik Hikaye, 26 Kasım’da Sakarya Adapazarı Kültür Merkezi’nde, 28 Kasım’da Kocaeli Alternaif Sahne’de, 05 Aralık’ta Bursa Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde sahne alacak. Ayrıca 20 Aralık’ta Ak’la Kara Tiyatro’da sahnelenecek Kesik Hikaye, ayrıca Aralık ayı içerisinde İstanbul’un çeşitli başka mekanlarında da seyirci ile bir araya gelecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.