Modanın merkezi İstanbul olacak

175

Türkiye’nin en büyük uluslararası Abiye, Gelinlik, Damatlık ve Moda Fuarı CNR Fashionist, CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açtı. Açılış töreninde konuşan hazır giyim ve tekstil sektörü STK yöneticileri, önümüzdeki dönemde sektörün tüm paydaşlarının desteğiyle dünyanın en büyük uluslararası moda fuarını düzenlemek üzere söz birliğine vardı.

Fuarın açılış töreninde konuşan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, moda alanında uluslararası bir fuarın olmadığını ifade ederek bunun daha önce denendiğini ancak olmadığını söyledi.

Bunun ilelebet olmayacağı anlamına gelmediğini vurgulayan Gülle “Bunu hep birlikte, bir araya gelerek yapabileceğimizin sözünü tüm sektör temsilcileriyle birlikte almış bulunuyoruz. TİM olarak bu konunu takipçisi olacağız” dedi.

Tasarımın öneminin anlaşıldığına dikkat çeken Gülle, İstanbul’u bir tasarım şehri haline getireceklerini söyledi.

Osmanbeyli iş insanlarını fuarı her yıl üzerine koyarak daha da genişlettikleri için kutlayan İsmail Gülle, “Önümüzdeki dönemde fuarı daha farklı bir platforma taşıyarak, daha güçlü bir yapıya kavuşturacağımızı diliyoruz” diye konuştu.

Açılışta konuşan Osmanbey Tekstilci İş İnsanları Derneği (OTİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Rıdvan Kandağ da katılımcılara ve fuarda emeği geçen herkese teşekkür etti. Kandağ, sektörün ihracatının 1.7 milyar dolar seviyesine ulaştığını ifade ederek, başta Avrupa, Ortadoğu ve ABD olmak üzere dünyanın 9 bölgesine yayılan 150 ülkeye ihracat yaptıklarını ifade etti. Bu sene fuar alanının büyütmekten dolayı memnun olduklarını vurgulayan Kandağ, bu yıl 2 salonda olduklarını ancak seneye salon sayısını 4’e çıkarmayı planladıklarını kaydetti, Kandağ ayrıca, İstanbul’un bir markalar şehri olduğunu, markaların

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.