MIX Festival presented by %100 Music’e 10 bine yakın katılım

23

Bu yıl 4’üncü kez düzenlenen ve farklı müzik türlerini Zorlu PSM çatısı altında bir araya getiren MIX Festival presented by %100 Music, akılda kalacak performanslarla bitti. Festivale %100 Music Sahnesi’nde yer alan elektronik müziğe getirdiği sıra dışı yorumlarla Berlin’in ruhunu taşıyan Apparat (Live)’ın ve son yirmi senede Avrupa’dan çıkan ve hafızalarda yer edinen en ünlü elektronik müzik ikilileri arasında yer alan Booka Shade’in performansları damga vurdu. Red Bull Sahnesi’nde ise bağımsız müzik sahnesinin son zamanlardaki en başarılı isimlerinden biri olan Islandman ve hem hissiyatlı, hem neşeli hem de melankolik ritimlerin karışımıyla bilinen Londralı indie pop-rock grubu Teleman unutulmaz geceye imza attı.

10 bine yakın müzikseverin katıldığı festivale gelen dans ve müzik tutkunları, iki gün süresince Zorlu PSM’de renkli bir festival deneyimi yaşadı.

İlk akşam “Photomaton” şarkısıyla büyük yankı uyandıran Jabberwocky, Joachim Pastorve Worakls’ın haricinde,Red Bull Sahnesi’ndekendine has dans müzikleri ile konuşulan Baba Stiltz, geçtiğimiz dönem Stavroz konseri öncesi dikkatleri üzerine çeken başaran ikili Tolga Duyan feat Bulut Adalı Seçkin, Islandman, Aga B ve Lil Zey unutulmaz performanslara imza attılar.

Festivalin ikinci akşamında ise Fransız grup Isaac Delusion, canlı performansı ile Parra for Cuva ve Mabbas dansın sınırlarını zorlarken, Red Bull Sahnesi’nde de MIX Festival’e özel ilk kez 8 kişilik bir orkestrayla sahneye çıkan Hey! Douglas Big Band, Belçikalı Londralı indie pop-rock grubu Teleman ile PLAID ) unutulmaz sahne performanslarıyla Zorlu PSM’de sahne aldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.