Tiyatrocu dayanışması

27

Bülent Emrah Parlak tarafından sahnelenen ve yönetmenliğini Murat Eken’in üstlendiği KerkiSolfej ile Bal Porsuğu Tiyatrosu’nun ortak yapımı olan, ‘Bülent Beyin Hikâyesi” Tim Show Center’da ikinci kez seyircisiyle buluştu.

Başta İstanbul olmak üzere bir çok şehirde seyircisi ile Kerki Solfej vasıtası ile buluşmaya hazırlanan ödüllü oyunu izlemeye Türk tiyatrosunun ve sinemasının başarılı oyuncusu Uğur Yücel’de geldi. Uğur Yücel kuliste Bülent Emrah Parlak’ı ziyaret ederek sahnede kendisine başarılar dilerken birlikte objektiflere poz vermeyi de ihmal etmediler.

Uğraş Güneş tarafından yazılan ve ‘Sine – Tiyatro’ tekniğiyle Onur Buldu, Barış Arduç, Burcu Biricik, Ersin Korkut, Erdem Baş, Gülhan Tekin, Melis Birkan, Murat Eken, Haki Biçici, , Sarp Apak, Uğur Bilgin ve Şahin Irmak’ın birer organa hayat verdikleri interaktif oyunda Bülent Emrah Parlak tüm organlara hükmetmeye çalışan bir beyni canlandırıyor. Bülent Bey’in Hikayesi tüm tiyatro severlere Bülent Emrah Parlak’ın muhteşem performansı ile kahkaha krizlerine sokarken Bülent Emrah Parlak zaman zaman yaptığı doğaçlama esprilerle seyircinin eğlencesini ikiye katladı.

Uğur Yücel oyun sonunda basın mensuplarına yaptığı açıklamada “ Çok zekice ve kurnazca harmanlanmış bir oyun. Bu oyuna emeği geçen herkese teşekkür etmemiz lazım. Bülent Emrah Parlak’ın da muhteşem performansını unutmamak lazım. Genç nesillere böylesine güzel oyunlar izlettirmek lazım. Bu tarz oyunlar Türk tiyatrosunun gelişmesine de fayda sağlar” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.