Damdaki Kemancı’nın perde arkası

139

Müzikal dünyasının en sevilen ve bilinen müzikallerinden biri olan ve son iki sezondur kapalı gişe olarak seyircinin karşısına çıkan Damdaki Kemancı bu yıl üçüncü sezonunda yine Zorlu PSM’de tiyatro severlerin karşısına çıkmaya devam ediyor. Sahnelendiği her ülkede evrensel hikayesi ile büyük bir ilgi gören Damdaki Kemancı müzikali bu yıl Türkçe sahneleşinin de 50.yılında  Güngör Dilmen’nin ilk orijinal çevirisi, Nevit Kodallı’nın kaleme aldığı Türkçe sözlerle Cüneyt Gökçer anısına sahneleniyor. Reji ekibi ve üç yıldır sahneleyen oyuncu ekibi ilk kez merak edilen oyunun sahne arkası kapılarını açtılar. Damdaki Kemancı adlı müzikalin yönetmeni ve oyuncuları bu sezona dair tüm beklentilerini basın mensupları ile paylaştılar.

Damdaki Kemancı müzikalini yönetmeni Mehmet Ergen; “Müzikal denilince ilk akla gelen müzikallerin başında evrensel hikayesi ile Damdaki Kemancı gelir. Bu yıl Türkçe sahnelenmesinin 50.yılı. Aradan bu kadar uzun süre geçmiş olsa da günümüzdeki karşılığını buluyor” dedi. . Bu oyun ilk sergilendiğinde Cüneyt Gökçer’i seyretme şansı bulan Can Kolukısa aradan 50 yıl geçtikten sonra babamı canlandırma şansını bulmanın mutluluğunu paylaştı.

Damdaki Kemancı müzikalinin başrollerinden birini üstlenen Mehmet Ali Kaptanlar, Sütçü Teyze öykülerinden uyarlanan müzikalde ayrıca sevilen oyuncu Binnur Kaya ve devlet tiyatrolarının deneyimli oyuncuları ile deneyimli yönetmen Mehmet Ergin’in rejisi ile izleyenleri büyülemeye devam ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.