Uğur Yücel’den ilginç açıklamalar

151

56. Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ile yapılan “öğle sohbetleri” programında konuk olan Uğur Yücel çocukken her şeyi taklit edebildiğini söyledi.

Uğur Yücel bir projeye başlarken ticari veya sanatsal film projesi ile yola çıkılmadığını, her filmin ödül kazanmak için yapmadıklarını ama ödül kazandıklarında da mutlu olduklarını dile getirdi.

2004 yılında “Yazı Tura” adlı filmi ile Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden tam 11 ödül aldığını hatırlatan Yücel, artık yaptığım tüm filmleri yarışmalara gönderdiklerini de sözlerine ekledi.

İstanbul Film Festivali’nde “Soğuk” filmi ile katıldıklarını ve aldıkları  “müzik ödülü” kendilerini de şaşırttığını vurgulayan Yücel, “Hiçbir zaman şunu oynamalıyım, şu rol benim olmalı gibi beklentim olmadı. Böyle bir tutkum da yoktur” değerlendirmesinde bulundu.

Karakterin ruhunu yansıtmak için

Ali Nazik karakteri önüme geldiğinde hemen Şanlıurfa’ya gittiğini söyleyen Yücel “ Oynayacağım rolün karakterine uyum sağlamak için hemen o şehre giderim. Muhsin Bey filmi içinde böyle yaptım. Şehri gezdim, yemeklerin tattım, bin sayfadan fazla yerel sözcüklerini inceledim. Oynayacağım karakter Çinli ise Çin’e giderim” dedi.

Cinayet Süsü adlı filmi Ali Atay’ın mükemmel yönettiğini ve çok güzel bir ekiple çalıştıklarını ifade eden ünlü oyuncu kendisine “Şener Şen ile bir projede yer alacak mısınız? “ sorusuna da  son “Henüz böyle bir proje olmadığını” söyledi.

Emekli sanatsevere 4 kişilik davetiye sözü

Bir katılımcının emekli olduğunu ve sinema bilet fiyatlarının yüksek olmasını şikayet etmesi üzerine Uğur Yücel bu kişiye Antalya’da yapacağı bir gösteri için 4 kişilik davetiye sözü verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.