Harbiye’de Zeynep Bastık rüzgarı

148

Harbiye Açıkhava’da Zeynep Bastık rüzgarı esti. Kapalı gişe konser veren Bastık, 2,5 saat boyunca sahnede kaldı.

30’a yakın şarkı söyleyen ve Harbiye’yi adeta bir “Açıkhava diskosu”na çeviren sanatçıyı, ilk kez sahne aldığı Harbiye Açıkhava’da Ezgi Mola, Enis Arıkan, Murat Dalkılıç, Ezgi Eyüboğlu, Deniz Akkaya ve Burcu Esmersoy gibi isimler yalnız bırakmadı. Sahne performansına “Yol” şarkısı ile başlayan Bastık, çok heyecanlı olduğunu ve titrediğini söyledi.

Konser öncesinde konuşan Zeynep Bastık “Ama kalbim küt küt. Bir de Harbiye olduğu gerçeği tabii ki heyecanı dörde beşe katlıyor” diye konuştu.

Gecede tasarımını Züleyha Kuru’nun yaptığı iki farklı kıyafet giyen Zeynep Bastık, gazetecilerin “Bu gece uğur getirmesi için bir şey taktınız mı?” sorularına yüzüklerinin ve bir de nişan yüzüğünün olduğunu söyleyerek cevap verdi. Bastık, “Daha nasıl bir uğur olabilir?” dedi.

Bastık, bir gazetecinin bir dahaki Harbiye’ye evlilik yüzüğünün olup olmadığını sorması üzerine “Bir dahaki konser yarın. Bir günde evlenemeyeceğim için seneye muhakkak olur” dedi.

Zeynep Bastık sahnede “Gitti Gideli”, “Gülbeyaz”, “Aman” gibi sevilen şarkılarını sıralayarak sahnenin arkasında yer alan Sezen Aksu, Onno Tunç ve Aysel Gürel fotoğraflarını gösterdi ve sonrasında “Kurşuni Renkler”, “Sen Ağlama” ve “Git” şarkılarını seslendirerek dinleyicilere duygu dolu anlar yaşattı.

İkinci bölüme turuncu takımı ile çıkan ve “Sorma” şarkısını söyleyen Bastık’ın Anıl Piyancı ile düet yaptı. Bastık bu düette “Bırakman Doğru mu” şarkısını söyledi ve bu sırada seyircilerin arasına girmesi coşkunun daha da artmasına neden oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.