Bu film sadece Türkiye’de değil 7 kıtada yayına girecek

76

TRT ekranlarının en çok izlenen dönem dizilerinden olan “Diriliş Ertuğrul” ve “Mehmetçik Kutulamare” gibi dizilere imza atan yapımcı Mehmet Bozdağ Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı adlı sinema filmi 20 Aralık günü vizyona giriyor.

Senaryosunu Mehmet Bozdağ ile Atilla Engin’in birlikte kaleme aldıkları filmin başrollerini Emre Kıvılcım, Levent Özdilek ve Ece Çeşmi̇oğlu paylaştılar.

Tarihi aksiyon tarzı filmde ayrıca Selda Alkor, Seray Kaya, Cemal Hüner, Ebru Özkan, Ogün Kaptanoğlu, Serdar Gökhan, Oğuzhan Yarımay, Eren Vurdem, Funda İlhan, Sezgin Erdemir gibi tanınmış isimlerde rol alıyor.

Bir yılı aşkın bir sürede gerçekleştirilen film için oyuncuların büyük bir bölümü Cehennem Melekleri, Cengiz Han, 9 ay, Ronin ve Conan gibi dünyaca ünlü filmlerde görev alan koreografi ekibi Nomad’dan aksiyon, kılıç kullanma, at binme ve yay kullanma eğitimlerinin yanı sıra askeri eğitim ve bir çok akademisyen tarafından da  dönemin sosyal yaşantısına dair kültürel eğitim gördüler

Film içim 50 bin metrekarelik alana inşa edilen film setinin inşaatı yaklaşık 3 ay sürerken film seti için uzmanların bilgilerinden yola çıkarak 15.yüzyıla ait mekanları  özel olarak hazırlandı.

Filmin yönetmenliğini Kamil Aydın yaparken 20 Aralık’ta vizyona girecek olan Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı adlı film ülkemizin yanı sıra Şili, Malezya, Katar, Hindistan, ABD, Avustralya, Hindistan, Rusya, Hollanda, Güney Kore, Japonya, Kazakistan ve Azarbeycan gibi dünyanın bir çok farklı ülkesinde de gösterime girecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.