Koray Avcı ünlü şarkıcıların şarkılarını seslendirdi

217

Ünlü şarkıcı ve söz yazarı Koray Avcı  Bodrum Bardakçı Koyu’nda “Azka Yaz Konserleri” kapsamında Azka Otel’de hayranlarıyla buluştu.  


Konserine yeni cover’ı “Kim Bilir” şarkısı ile başlayan Koray Avcı ” Bir dönem kasetler vardı, sonra cd dönemi başlamıştı. Bir manevi Hüseyin abimiz vardı ve bize karışık cd yapardı. Sizlerin de Hüseyin abileriniz olmuştur. O cd’lerde Müslüm Gürses’ten Neşet Ertaş’a, Neşet Ertaş’tan Fifty Cent’e kadar karışık şarkılar oludu. Şimdi o tarihlerde ki karışık cd artık benim. Bu karışık cd’de değer verdiğiniz sanatçıların unutamadığınız parçaları avr. Pir Sultan Abdal’dan Neşet Ertaş’a kadar bir çok sanatçımızın dillere pelesenk olan şarkılarını sizler için seslendireceğim. Şarkılar kıymetli, yükümüz ağır sözleri sonrasında konserine devam etti.

Koray Avcı’nın konserine Safiye Soyman, Bülent Kaya, Faik Öztürk, Hande Dönmez, Mehmet Güner gibi ünlü sanatçıların yanında yaklaşık 600 kişi sanatçının muhteşem performansını izledi. Konserini izlemeye gelen konukları ile şarkıları beraber seslendiren ünlü sanatçı programın ilk yarısını alkışlar altında bitirdi.

Leylim Ley şarkısı ile konserinin ikinci yarısına  başlayan Koray Avcı programının bu kısmında oyun havaları ile müzikseverleri eğlendirdi. Değişik repertuvarı ile dinleyicileri kendisine  hayran bırakan Koray Avcı, akustik olarak kendisine özgü yorumları ile seslendirdiği türkülerle konserini izlemeye gelenlerin kulaklarındaki pası sildi.

Koray Avcı yaklaşık iki saat sahnede kalırken konserinin finalinde “ Bizler konserlerimizi oyun havaları eşliğinde güle oynaya bitiririz. Ama bu gece Marmara Depreminin 20 Yıl dönümüne girdik, affınıza sığınarak sahneden o insanların anısına sessizce ayrılmak istiyorum. Allah bir daha ülkemize bu tür acılar yaşatmasın diyerek alkışlar ve tezahüratlar altında sahneden indi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.