Barbaros Şansal tecrit günlerini anlattı

98

İzlenme oranlarının her gün arttığı ve iddialı konukları ile Uzman Klinik Psikolog Gökhan Çınar’ın hazırlayıp sunduğu “Katarsis”in bu hafta ki konuğu ünlü modacı Barbaros Şansal oldu.

Hayatında devamlı inişler ve çıkışlar yaşadığı için kendi hayatını zor olarak yorumlayan Barbaros Şansal’a, Gökhan Çınar’ın “yorgun musunuz?” sorusunu sorması üzerine Barbaros Şansal “ Her gün defileler, tasarımlar, mankenler, televizyon, basın, röportajlar, zenginler, sanat ve politika hayatı ile iç içe yaşıyorsunuz. Bazen bir anda tüm değer yargılarınızın çöktüğünü ve pislik olduğunu görüyorsun, bunlar aslında bir düşüş. Ama ben kendi hayatımda lakin, keşke, fakat gibi kelimeleri kullanmadığım için kendimi çabuk tedavi ediyor ve yaşadıklarımı yanılmışım olarak değerlendiriyorum” dedi.

KENDİSİNE YAPILAN LİNÇ GİRİŞİMİNİ ANLATTI

Ben herkes değilim, bu konuda kimse kızmasın ama tevazu göstermeyeceğim ama tribünlere de oynamam. Benim mekan, zaman, durum gibi değişen davranış biçimlerim var. Bana göre yağmalanan, demokrasisi zarar gören, hukuku zarar gören bir ülke için her zaman mücadele ettim ve etmeye devam edeceğim.

Ben yaşadığım ülkemi kötüleyebilirim, kimse buna karşı çıkamaz. Ben vergimi ödüyorum, bu toprağın çocuğuyum. Ülkemi en ağır şekilde eleştirirken, başka birisinin de eleştirmesine de asla izin vermem.

Yaşanan bir terör saldırısı sonrasında söylediğim bazı kelimeleri adeta cımbızla çekerek paylaştılar ve bana karşı bir tepki oluşturdular. Havalimanında 8-9 polis eşliğinde gözaltına alındım, sosyal medyada linç edildikten sonra gözaltı suçum dahi olmamasına rağmen tutuklanarak 56 gün tecrit hücresinde kaldıktan sonra ancak beraat edebildim.

“ Kaldığım tecrit hücresinde 2 tane arkadaşım vardır. Bunlar bildiğiniz iki sivrisinekti. Tecrit hücresine atıldığımda gardiyanlar bana ilk başta iyi davranmadılar. Ama asla şiddet uygulamadılar. Tıbbi yardım vermediler, bana gönderilen mektupları da ulaştırmadılar Açlık grevine girdim. Hücremde hiç bir şey yoktu sadece günlük gazetelerim vardı. Çok zor bir süreç geçirdim ama sonrasında beraat ederek serbest bırakıldım” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.