Buray’dan sahnede Doğaya Dokunma mesajı

177

Son dönemin Türk pop müziğinin başarılı isimlerinden biri olan Buray dün gece Harbiye Açıkhava Sahnesi’nde verdiği konserle müzikseverleri adeta büyüledi. Turkcell Yıldızlı Geceler konserleri kapsamında Poll Production organizasyonu ile sahne alan sanatçı repertuvarı ve sahne şovlarıyla geceye damgasını vurdu.

Kehanet adlı son albümünün en çok sevilen şarkısı Aşk Bitsin ile sahneye çıkan Buray daha sonra Sen Sevda mısın?, Kimsenin Suçu Yok, Mecnun, İstersen, Tac Mahal, Alacalı gibi sevilen şarkılarını seslendirirken Hatıram Olsun, Aşk Layık Olanda Kalmalı, Kimler Geldi Kimler Geçti gibi şarkılara yeni yorumlara da yer verdi.

Sahnede Emrah Karaduman ile sürpriz düet

Harbiye Açıkhava ‘da verdiği konserin ilk yarısında sahne performansı ile Harbiye Açıkhava’nın büyülü sahnesini birleştiren Buray, konserin ikinci yarısında da dinleyiciyi sürpriz düetlerle de etkilemeye devam etti. Kezzo’tu Haykırasım Var şarkısında sahneye davet eden sanatçı, Emrah Karaduman ile Ben Ölmeden Önce şarkısını birlikte seslendirdi. Buray’ı bu gecede  geleneksel ebru sanatını modern resim ile birleştiren dünyaca ünlü ebru sanatçısı Garip Ay’ın Kış Bahçeleri şarkısında Buray’la birlikte sahnede olması da dinleyiciye çok farklı bir deneyim yaşattı.

Doğaya Dokunma mesajı

Tema Vakfı’nın gönüllüsü olan ve her konserinde ağaç bağışı yapan Buray, Harbiye Açıkhava konserinde de ‘doğaya dokunma’ dedi. Bugüne kadar tüm şarkılarını Gözde Ançel ile doğadan ilham alarak yaptıklarını söyleyen sanatçı, içini en çok acıtan şeyin doğaya verilen zarar olduğunu söyledi. Ünlü sanatçı doğayı seven, insanı da sever, hayvanları da sever, kadını da sever. İçinde asla şiddet olmaz. Bizim geleceğimiz doğadır” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.