Bu hafta vizyona giren filmler

215

26 Temmuz ve 2 Ağustos tarihleri arasında 2’si yerli olmak üzere 9 film vizyona girdi.

KORUYUCU

Senaryosunu Jeremie Guez’in yazdığı yönetmen koltuğuna Julien Leclercq’in yaptığı başlıca rollerini Jean Claude Van Dame, Kevin Janssens, Sveva Alviti ve Sami Bouajila gibi isimlerin rol aldığı gerilim tarzı film olan “Koruyucu” da hayatını gece kulüplerinde çalışarak kazanan ve kazandığı ile 8 yaşındaki kızı ile yaşam mücadelesi veren bir adamın bir anda kendisinin ve kızının hayatını tehdit eden olaylar içinde bulunmasını gerilim tarzında anlatıyor.

Kod Adı “Hummingbird”

Kim Nguyen’in senaryosunu kendi yazdığı ve yönetmenliğini yaptığı filmde Selma Hayek, Alexander Skarsgard ve Jesse Eisenberg gibi tanınmış isimler baş rolleri paylaşıyor. Filmin dünya prömiyeri 43. Toronto Film Festivali’nde yapıldı. Film New York’lu iki kuzenin tüm bankacılık sistemlerini, borsayı ele geçirme, kripto para gibi konularda milyarder olma çabalarını anlatıyor.

Ritüel

Korku ve dram içerikli filmin yönetmenliğini Ayin filmi ile dünyaca tanınan Ari Aster yazdı ve aynı zamanda yönetti. Ritüel filminde Julia Rahnarsson, Anna Aström, Liv Mjönes, Jackson Harper, Florance Pugh gibi isimlerin rol aldığı film İsveç’te tamamen izole edilmiş bir kasabada belli ritüellerin kutlandığı etkinliğe katılan bir çiftin başından geçen olaylar anlatılıyor.

Yuli

Haftanın tek biyografi müzikal türündeki filmine İciar Bollain yönetmen koltuğuna otururken Laura De La Uz, Carlos Acosta, Kevyin Martinez gibi oyunculara şans tanıdığı Yuli filminde Kübalı dünyaca ünlü dansçı Carlos Acosta’nın hiç istemeden dansçı oluşu anlatılıyor.

Korkuluk

Kate Lister, Cassandra French ve Louisa Warren’ın oynadığı yönetmenliğini Louisa Warren’ın yaptığı “Korkuluk” adlı korku filmi ailesinin intiharının sırrını ortaya çıkarmak isteyen bir gencin hikayesi anlatılıyor.

Küçük Kahraman

Endonezya ve ABD ortak yapımı olan animasyon filminin yönetmenliğini Jason J. Lewis yaptı.

Cin: Aşk Büyüsü

Haftanın Türk filmlerinden biri olan Cin: Aşk Büyüsü adlı filmin senaryosu ve yönetmenliği Battal Karslıoğlu’nun yaptığı filmde Derya İpek, Soner Türker, Murat Deniz, Ebru Şahin, Ali Ertem ve Zeynep Yılmaz rol aldılar. Film bir adamın kız arkadaşının kendisine aşık olması için bir büyücüye yaptırdığı aşk büyüsünün büyük bir felaketle sonuçlanmasını anlatıyor.

Gaip

Haftanın diğer Türk filmi Gaip Vecihi Ener’in yönettiği başlıca rollerini Ayça Çeçen, Emel Sertel ve Müslüm Samancı üstlenmiş. Film Kurtuluş savaşında bir askerin haçlı bir bıçak ile şehit edilmesinin ardından Araf’ta sıkışması anlatılıyor.

Tüylü Arkadaşlar

Haftanın bir diğer animasyon filmi “Tüylü Arkadaşlar” Mooky ve Kooky adlı iki yavru kuşun macerasını anlatıyor. Bu animasyon filminin yönetmenliğini de James Snider yaptı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.