Atilla Taş’la alakalı karar çıktı

55

Anayasa Mahkemesi, ünlü şarkıcılardan biri olan Atilla Taş’ın tahliye kararı alınmasının sonrasında tekrardan tutuklanması ile alakalı hak ihlali konusunda bir karar vermiş oldu. Ünlü durumdaki şarkıcı, 14 ay cezaevi içerisinde kalmasının hemen sonrasında serbest kalarak yeniden tutuklanmış idi.

Şarkıcılardan biri olan Atilla Taş, ”FETÖ’nün hiyerarşik yapısı içerisine dahil olmamak ile beraber örgüte bilerek ve ayrıca isteyerek yardım etme” şeklindeki suçtan yargılanmakta olduğu dava esnasında tutuklanıp, 14 ay boyunca da cezaevinde kalmış idi. Ünlü şarkıcı 9 Kasım 2018 tarihi içerisinde tahliye edilmişti fakat tekrardan tutuklanıp cezaevine yollanmıştı. Anayasa Mahkemesi, Atilla Taş’ın tahliye edilmesi kararının sonrasında tekrardan tutuklanması ile alakalı hak ihlali kararı vermiş oldu.

Söz konusu bu kararla alakalı Twitter hesabı üzerinden bir duyuru gerçekleştiren Atilla Taş; ”Anayasa Mahkemesi bugün benimle alakalı vermiş olduğu bir karar ile, tahliye olduğum durumda keyfi bir şekilde tekrardan tutuklanmama, hak ihlali konusunda bir karar vermiş. Bir gün masum olduğumun anlaşılacağını bilmekteydim. Açıklamalı karar içerisinde de tweet ile birlikte yazılarımdan farklı bir suçum bulunmadığı görülmekte” ifadelerine yer verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.