Komşularını öldüren şahıs için idam kararı verildi

132

Çin içerisinde 22 senedir devam eden bir intikam hissi ile komşularını öldürmüş olan kişinin idam edildiği açıklandı.

Şaanşi isimli eyalete bağlı bulunan Hancong Orta Halk Mahkemesi, Çin’in Yüksek Halk Mahkemesi tarafından alınan karar ile 1996 senesinde annesini öldürmüş bir tane komşusu ve onun 2 tane aile üyesini intikam hissi ile öldürmüş olan Cang Koukou’nun idamının gerçekleştiğinin duyurusunu yaptı.

Çin’in Yüksek Halk Mahkemesi tarafından yapılmış olan açıklamaya bakılır ise, Cang’ın annesi 1996 senesi içerisinde Vang Cıncün (17) isimli bir komşusunun tarafından aralarında meydana gelen bir tartışmadan sonra bıçaklanıp öldürüldü.
Olayın hemen sonrasında mahkemeye çıkmış olan Vang’a 18 yaşından ufak olduğundan dolayı 7 senelik bir hapis ile birlikte yaklaşık olarak 10.000 yüen (yaklaşık olarak 8.300 Türk Lirası) tutarında bir tazminat cezası verilmiş oldu.

Açıklama içerisinde, Cang’ın psikolojisinin olayın meydana geldiği günden bu yana bozulmuş olduğu belirtildi.

Cang, geçmiş olduğumuz sene Çin Bahar Bayramı arifesinden dolayı köyüne dönmüş olan Vang ailesine saldırıda bulunmak amacıyla yüzüne takmış olduğu maske ile komşularının geçiş yapacağı bir yerde saklanmaya başladı. Komşularından biri olan Vang ve onun kardeşi ile birlikte babasını kesici aletler kullanarak ”cani bir şekilde” öldürmüş olan Cang, yaklaşık olarak 1,5 sene boyunca devam eden mahkemeden sonra idam edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.