Şirketi suçüstü yakalayarak ceza uyguladılar

57

Bursa ili içerisinde görevli durumdaki jandarma ekipleri, kaçak bir şekilde harfiyat dökümü gerçekleştiren kişiyi suçüstü bir şekilde yakaladı ve ilgili firma için tam tamına 72.197 Türk Lirası tutarında idari bir para cezası uygulanmış oldu.

Bursa İinde görevli bulunan Jandarma Komutanlığının ekipleri, sabah erken saatlerde merkez Osmangazi ilçesi içerisinde yer alan Ovaakça Mahallesi’ne kaçak bir şekilde hafriyet dükümü yapıldığı şeklinde bir ihbar alınmasının hemen üstüne hızlı bir şekilde harekete geçti. Jandarma personelleri, sivil araçlar ve sivil kıyafetler giyerek bölge içerisinde bir önlem almış oldu. Araştırmaların sonrasında ise bir tane işyerine ait olduğu açıklanan kamyon, kaçak bir şekilde harfiyat dökümü yaptığı esnada suçüstü bir şekilde yakalanmış oldu. Kaçak bir şekilde harfiyet dökümü yapmakta olan firmaya Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı bulunan Çevre koruma ile kontrol dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından tam tamına 72.197 Türk Lirası tutarında bir idari para cezası uygulanmış durumda.

Jandarma ekipleri ile birlikte Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin bu işbirlikleri sayesinde çevre temizliğine çok büyük bir önem verilmiş olduğu ve kaçak harfiyat dökümlerinin önüne geçilme konusunda çalışmaların başladığı da açık bir şekilde gözüküyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.