Eski sevgilisinin yeni sevgilisini öldürdü

96

İzmir ilinin Bayraklı ilçesi içerisinde, Y. Y. (18) isimli genç, kısa bir zaman önce ayrılmış olduğu kız arkadaşının yeni sevgilisi olduğu bilgisine ulaşılan Doğuş Ömer Şafak’ı gerçekleşen tartışma esnasında bıçaklayıp öldürdü. Olay gerçekleştikten sonra kaçan Y.Y. kısa zaman içerisinde suç aleti olan bıçak ile beraber yakalandı.

Söz konusu bu olay, saatler 15:30 civarında, Özkanlar semti içerisinde 275/14 Sokak üzerinde yer alan bir parkta gerçekleşti. Y. Y. isimli genç kısa bir zaman önce ayrılmış olduğu sevgilisinin yeni erkek arkadaşı olduğu öğrenilen Doğuş Ömer Şafak’la karşılaştı ve ikilinin arasında ani bir şekilde tartışma çıktı. Tartışmanın çok kısa bir zaman içerisinde büyüyüp kavgaya dönmesiyle beraber Y. Y., yanında yer alan bıçağı kullanarak liseden bu sene içerisinde mezun olduğu öğrenilen Şafak’ı göğüs kısmından bıçakladı. Doğuş Ömer Şafak yere kanlar içerisinde yığılmış durumdayken, Y. Y. de olayın gerçekleşmiş olduğu yerden hemen kaçtı. Olayı görmüş olanların ihbarda bulunmasıyla beraber bölgeye sağlık ile birlikte polis ekiplerinin yönlendirildiği açıklandı. Sağlık görevlileri tarafından ilk müdahalesi gerçekleştirilmiş olan Şafak, Ege Üniversitesi Hastanesi’ne götürüldü. Tedavi altına alınmış olan Doğuş Ömer Şafak, gerçekleştirilen bütün müdahalelere karşın yaşamını yitirdi. Acı haberi almış olan Şafak’ın ailesi ise gözyaşlarına boğulmuş oldu.

Olay gerçekleştikten sonra bir çalışma başlatmış olan polis ekipleri, Y. Y.’yi yakalayabilmek amacıyla da bir çalışma başlatmış durumda. Kısa zaman içerisinde suç aleti bıçak ile yakalanmış olan Y. Y.’nin gözaltına alındığı açıklandı.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.