Kardeşini camide öldürdü

76

Ordu ilinde yer alan Fatsa ilçesi içerisinde, arazi konusundaki bir anlaşmazlıktan dolayı husumetli oldukları bilgisine ulaşılan Ali Dinç (82), kardeşi olan Hasan Dinç’i (80) cami içinde namaz kıldığı esnada sırtından vurdu. Ağır bir şekilde yaralanmış olan Hasan Dinç yaşamını yitirirken, abisi de jandarma ekipleri tarafından yakalandı.

Söz konusu bu olay, akşam saatlerine doğru, Kulak Mahallesi içerisinde gerçekleşti. Arazi konusundaki anlaşmazlıklardan dolayı aralarında bir husumet bulunduğu ifade edilen Ali Dinç, kardeşi olan Hasan Dinç’le mahallede yer alan cami içerisinde karşılaştı. Hasan Dinç namaz kılmaya başladığı esnada iddialara bakılır ise abisi Ali Dinç, kardeşine tabaca ile ateş etti. Mermilerin sırt kısmına isabet etmesi ile beraber Hasan Dinç, kanlar içerisinde yere yığılmışken, Ali Dinç de olayın yaşanmış olduğu yerden kaçtı. Silah seslerini duymuş olanların ihbarda bulunması ile olayın yaşanmış olduğu yere sağlık ekipleri yönlendirildi. Sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi gerçekleştirilmiş olan ağır yaralı durumdaki Dinç, hızlı bir şekilde Fatsa Devlet Hastanesine götürüldü. Tedavi altına alınmış olan Hasan Dinç, doktorların yapmış olduğu bütün müdahalelerine karşın yaşamını yitirdi.

Jandarma ekipleri tarafından yapılmış olan çalışma esnasında fındık bahçesine kaçmış olduğu tespit edilen Ali Dinç, kısa zaman içerisinde yakalandı ve hemen gözaltına alındı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.