Deniz Akkaya ateş püskürdü

175

Deniz Akkaya sosyal medya üzerinden fenomen Selin Ciğerli hakkında yaptığı açıklamalar ve tartışmalar sonrasında hakkında çıkarılan tedbir kararına uymayarak konuşmaya devam etmesi üzerine Deniz Akkaya 3 gün zorlama hapse çarptırıldı. Hakkında çıkan karar sonrası Pazartesi günü teslim olan Akkaya, bugün 3 gün tutuklu kaldığı Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan tahliye olurken kendisini cezaevi kapışan bekleyen muhabirlere konuşurken, Selin Ciğerci hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Hatırlanacağı üzere Deniz Akkaya 3 gün önce cezasını çekmek üzere Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne teslim olduktan sonra işlemleri tamamlanmış ve  Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na konulmuştu. Saat 12.00’da cezaevinden çıkan Deniz Akkaya, “Bu olay bir dram filan değil. Alt tarafı 3 gün tutuklu kaldım ve bu 3 gün bana hayatımda yaşayamayacağım bir deneyim ve gözlem fırsatı verdi. Ben 3 gün bol bol kitap okudum. Doğan Cüceloğlu’nun kitaplarını okudum” dedi.

Açıklamalarına devam eden Akkaya, “Gerçek ismi Okan olan şahsı sizlerin takma adıyla hitap ettiğini Selin Ciğerci, pedofili suçuyla özellikle yargılanmak üzere mahkemesi başlayacak kişi ki bunlar hep takma isimler kullanıyorlar. Kendisi ile yapacağım her konuşmada gerçek ismiyle yapacağım. Benim tutuklu kaldığım 3 gün boyunca konuşamamam için bir tedbir kararı aldırmaya çalışmışlar. Mahkeme böyle saçma bir olayın mümkün olmadığını söyledikleri için mahkemeler bu konuşmamda hiç bir sakınca görmediklerini söylemişler. Önümüzdeki hafta başından itibaren Okan denilen bu kişinin  Tarlabaşı’ndan Londra’ya uzanan ‘Cinderella’ hikayesinde, FETÖ ile ilişkileri olan herkesi şikayet ettikten sonra, naylon fatura işleri de var bunların, hepsini tek tek şikayet edeceğim” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.