Didem Arslan Yılmaz sosyal medyadan özür diledi

29

Show TV ekranlarında hafta içi yayınlanan sunuculuğunu Didem Arslan Yılmaz’ın yaptığı Asla Vazgeçme programında canlı yayına bağlanan bir kadının Kürtçe konuşmaya başlaması üzerine  sunucusu Didem Arslan Yılmaz kadını canlı yayından aldı.

Sosyal medyada büyük bir tartışma yaratan olayın ardından eleştirilerin hedefinde kalan Didem Arslan Yılmaz kendisine yapılan eleştirilere Twitter hesabından yaptığı 8 maddelik açıklamayla cevap verdi ve özür diledi.

Canlı yayına aldığı konuğunun konuşulanları gizlemek istediğini bu yüzden Türkçe yerine Kürtçe konuşmak istediğini ifade ederek kadını Kürt olduğu için değil küfrettiği için yayından aldığını söyledi.

KIZLARA TÜRKÇE HAKARETLER ETTİ

Didem Arslan Yılmaz, şunları söyledi:

“1-Dün programımızda bir kadın bize bağlanarak “babası benden 4 aylık bebeğimi kaçırıyor, bana yardım edin” talebinde bulunduktan sora ablası programımıza bağlandı.

2- Türkan hanım canlı yayına bağlanmadan önce yeğenleriyle şakır şakır Türkçe konuşurken önce kızlara hakaret etti ve ardından kızlarla kürtçe konuşmak istediğini söyledi.

3- Buradaki amacı yapacağı konuşmayı benim ve seyircilerimin anlmaması ve konuşulanları gizlemekti

4-Canlı yayına bağlanan Türkan hanımı, ne kürt olduğu için ne de kürtçe konuştuğu için canlı yayından almadım. Canlı yayında yeğenlerine hakaret ve küfürler ettiği için yayından aldım. Öyle olsa yeğenlerini yayına konuk etmezdim.

5- Kürtçeye bir tepkim olamaz. Yayında doğu dili diye hiçbir ifadem de yok….

6- Canlı yayına katılan hanımefendi İngilizce veya Arapça konuşmak isteseydi de aynı tepkiyi verirdim. Çünkü, onun ne söylediğini bilmemiz gerekiyordu, kızların can güvenliğinden endişe ediyordum.

7- Sivaslı bir ailenin kızı olarak etnik ayrım yaptığımı söylemek tamamen gülünç bir şeydir.  .

8- Yayının sadece 10 saniyesini servis edip sanki ortada bir siyasi tartışma varmış gibi linç başlatanların amacı “ülkenin fay hatlarını kaşımak” Not: Bu arada kürtçe konuşan vatandaşlarımızla hiçbir sorunum yok, yanlış anlayan varsa onlardan özür dilerim.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.