Cenazeye ünlü akını

89

Bodrum’da geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Kalan Müzik sahibi ve müzik yapımcısı Hasan Saltık  57 yaşında hayatını kaybederken Saltık bugün Kartal Cemevi’nden son yolculuğuna uğurlandı.

Hasan Saltık’ın cenazesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sanatçı Volkan Konak, Ali Rıza Binboğa, oyuncu Olgun Şimşek, Şevval Sam ve Kenan İmirzalıoğlu gibi ünlü isimler katılırken Hasan Saltık’ın acılı eşi Nilüfer Saltık ve annesi Karanfil Saltık taziyeleri kabul etti.

Cenaze töreninde kısa bir konuşma yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu “Yaptığı çalışmalarla kültür dünyamıza büyük katkılarda bulunan üstadımı Hasan Saltık’ı sonsuzluğa uğurladık. Ailesine başsağlığı dileklerimizle acılarına ortak olmaya çalıştık” dedi.

Cenaze töreninde açıklamalarda bulunan Tolga Sağ “Müzik dünyasında herkese dokunmuş birisidir. Hayatı boyunca hepimize güzel paylaşımlar yaparak bizlerde tatlı anılar bıraktı” dedi.

Ali Rıza Binboğa ise “Kültür elçimiz olan ve kültürümüzü yeniden inşa etme çabasında olan bir dostumuzu kaybettik. Aramızdan çok erken ayrıldı. Ailesinin ve kültürümüzün başı sağ olsun ” dedi.

Müzisyen Yavuz Bingöl ise “Unkapanı’nda kendisiyle ilk karşılaştığımda bana “Benim Kalan Müzik diye bir firmam var. Bana da uğra’ dedi. Daveti, üzerine gittiğimde müzik firmasının camında bir tek afiş vardı. Etnik , gelin müzikleri ve göçebe türküleri yapıyordu. Kendisine ‘Sen galiba rüzgara karşı kürek çekiyorsun galiba’ dedim. Espri yaptı. Dedi ki ‘Gelecek benim, bu dükkanların hiç biri kalmayacak, bir tek ben kalacağım, o yüzden ismini de Kalan Müzik koydum’ dedi. 25 yıllık dostumuzu kaybettik” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.