Musa Orhan’ın avukatı Ezgi Mola’dan sonra 16 ünlü isim hakkında daha suç duyurusunda bulundu

55

Uzman Çavuş Musa Orhan’ın kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu iddia eden bir mektup bırakarak tabanca ile intihara teşebbüs eden İpek Er 34 günlük yaşam mücadelesini 18 Ağustos 2020’de kaybetmişti.

Yaşanan olayların hemen ardından Jandarma Genel Komutanlığı’ndan ihraç edilen Musa Orhan hakkında Siirt 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçundan 12 yıldan az olmamak üzere hapis cezası istemiyle dava açıldı. Musa Orhan’ın tutuksuz yargılanması, tepkilere neden oldu. Oyuncu Ezgi Mola da 20 Ağustos 2020’de sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Ezgi Mola’nın sosyal medyada verilen karara tepki göstermesinin ardından Musa Orhan’ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş, Ezgi Mola’nın paylaşımı ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.  Suç duyurusu kapsamında Ezgi Mola hakkında ‘sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret’ ve ‘hakaret’ suçlarından 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istendi. İddianame, Ankara 31’inci Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilerek, Mola hakkında dava açıldı.

Bu olayın duyulmasının ardından sosyal medya kullanıcıları büyük tepki göstererek EzgiMolaYalnızDeğildir’ etiketiyle başlatılan kampanyada Mola’ya destek mesajları yağdı. Aralarında siyasetçiler, müzisyenler, oyuncuların da olduğu sosyal medya kullanıcıları paylaştıkları gönderilerle Mola’ya destek oldu.

Sarp Akkaya, Hazal Kaya, Mahsun Kırmızıgül, Atilla Taş gibi ünlü isimlerle birlikte 16 ünlü isim hakkında da bu kez avukat Mehmet Erkan ikinci bir suç duyurusunda bulundu. Avukat Mehmet Erkan yaptığı yazılı açıklamada ünlü isimlerin müvekkili hakkında linç kampanyası yürüttüğünü iddia etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.