Bir Zamanlar Kıbrıs’ta Cengiz Topel ve Mücahitler ön plana çıkacak

121

Bu sezon yayınladığı birçok dizi ile adeta reyting rekorlarını kıran TRT 1’in iddialı dizilerinden biri olan Bir Zamanlar Kıbrıs’ın bu haftaki bölümünde Cengiz Topel ve Erenköy Mücahitleri ekranlara gelecek.

Kıbrıs’ın bağımsız bir devlet olma yolundaki en büyük kahramanlarından biri olan Cengiz Topel ve mücahitleri ile bu bölümde tanışırken Kıbrıs’ın Çanakkale destanı olarak bilinen Erenköy direnişine giden yol her yönüyle ekranlara yansıtılacak. Cengiz Topel ve mücahitlerinin kazandığı Buzhane zaferi sonrasında Lefkoşa’daki halk Rauf Denktaş, Ankaralı, Kemal Dereli ve Mücahitler sayesinde rahat bir soluk almıştır. Şimdi sırada Rauf Denktaş’ın,  Ankara’ya yolculuğu vardır.

İnci ve Müge’nin Kıbrıs Rum kesiminde nerede olduklarını bulan Kemal ne pahasına olursa olsun Rum tarafında geçip onları oradan çıkarmaya kararlıdır. Bu olayda kendisinin en güvendiği kişi Bereli yanında olacaktır. Bu sayede uzun bir aradan sonra aile bir araya gelmeyi başaracaktır. Fakat Rum tarafından çıkıp imkansızı başarabilecekler midir?

Sandy’nin Britanya’daki ailesini ölümle tehdit edenlerden kurtarmak için söz veren Ankaralı bu verdiği sözü yerine getirmek için neredeyse yapılması imkansız bir operasyona imza atmaya karar verir. Bu operasyon başarıyla sonuçlanacak ve Sandy’nin ailesi ile Ankaralı bu işten kurtulabilecekler midr? Müge ve İnci Kıbrıs Rum kesiminden Kemal tarafından kaçırılacak mı? Tüm bu soruların cevapları yapımcılığını Erol Avcı’nın, yönetmenliğini Hakan İnan’ın üstlendiği, senaryosunu Emre Özdür ve Başar Başaran’ın kaleme aldığı, “Bir Zamanlar Kıbrıs”ta.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.