Tatlıses hakkında 4 yıl hapis cezası isteniyor

33

İbrahim Tatlıses tarafından kurulan Tatlıses TV’de Genel Müdür olarak çalışan Funda Akbay ile ünlü türkücü arasında geçtiğimiz yıldan beri devam eden gerginlik devam ediyor. Ünlü türkücü şirketinde yönetici olarak çalışan Funda Akbay’ın kendisini dolandırdığını iddia ederek, savcılığa şikayette bulunmuştu.  Funda Akbay’da Tatlıses’in kendisini şikayet etmesinin ardından kendisi de Tatlıses hakkında şikayette bulundu.

Funda Akbay yaptığı şikayet duyurusunda Tatlıses’in kendisini tehdit edip hakaretler ettiğini öne sürerken şikayet dilekçesinde 2006 yılından 2020 tarihine kadar Tatlıses Prodüksiyon Reklam ve Gösteri Hizmetleri Gıda San. Tic. Anonim şirketi ile Tatlıses Yayıncılık ve Yapımcılık A.Ş ve Tatlıses Gıda San. Tic. A.Ş şirketlerinde çalıştığını ve bir dönem itibariyle de ünlü sanatçıya danışmanlık yaptığı belirtti.

Funda Akbay şikayet dilekçesinde delil olarak ünlü türkücünün kendisine WhatsApp üzerinden “K.., ş.., şimdi sizlerin kanını içsem ayran diye doyamam. Bana yazmayın, yazacaklar sizlere merak etmeyin” şeklinde açıklama ibareleri taşıyacak mahiyette mesajlar gönderdiğini anlatan Akbay, ünlü türkücünün cezalandırılmasını istedi.

Funda Akbay ve İbrahim Tatlıses’in birbirleri hakkında şikayetlerini inceleyen savcılık dosyayı Uzlaştırma Büroya gönderdi. Ancak Fulya Akbay ile İbrahim Tatlıses uzlaşamadı. Funda Akbay’ın savcılığa sunduğu deliller ışığında ünlü türkücü hakkında Fulya Akbay’a ‘tehdit’ ve ‘hakaret’ içerikli sözler yer alan mesaj göndermek suretiyle ‘sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret, tehdit’ suçlarından dava açtı. Dava kapsamında İbrahim Tatlıses’in dört yıl hapsi isteniyor. 69 yaşındaki sanatçının ihbarıyla başlatılan dolandırıcılık soruşturması ise sürüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.