Hakan Ural kimdir?

118

İstanbul’da 10 Mayıs 1967 tarihinde Selçuk Ural’ın oğlu olarak dünyaya gelen Hakan Ural 16 yaşına kadar anneannesinin yanında büyürken babasının velayetine 17 yaşında geçmiştir. Henüz daha 16 yaşında iken podyumlarda boy göstermeye başlayan Hakan Ural üst üste gelen film tekliflerini kabul etmeyerek okulu nedeniyle Amerika’da okudu.

Hakan Ural Amerika dönüşü büyük bir aşk yaşadığı Sibel Can ile dünya evine girerken bu evlilikten bir kız, bir erkek olmak üzere 2 çocuğu dünyaya geldi. Hakan Ural ilk sinema filminde Banu Alkan ile 1986 yılında Mavi Yolculuk adlı filmle tanınırken Hakan Ural, 1987 yılında Serpil Çakmaklı, Harika Avcı, Oya Aydoğan gibi isimlerle başrol üstlendi.

Sibel Can ile evli iken emlakçılık yapan Hakan Ural birçok ünlü isme ev satarken 2008 yılında başrollerinde Kadir İnanır’ın oynadığı “İpsiz Recep” adlı dizide Hakan Ural; Burcu Kara, Nihat Nikerel, Mesut Akusta ile beraber rol aldı.

Sinemaya uzun bir ara veren Hakan Ural 2009 yılında “Kolpaçino: Bir Şehir Efsanesi” adlı sinema filminde Aydemir Akbaş, Şafak Sezer, Ali Sürmeli ile birlikte oynadı. Hakan Ural, 2010 yılında Metro grubunun sahibi olan Galip Öztürk’e ait otellerin genel koordinatörlüğünü üstlendi.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hayatının anlatıldığı 2014 yılında vizyona giren K.O.Z. adlı filmde oynayan Hakan Ural daha sonra televizyonlarda magazin ağırlıklı programların sunuculuğuna başlamış ve halen bu görevi yerine getirmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.