Gönül Dağı’nda bu hafta nostaljik bayram yaşayacağız

163

Ramazan Bayramı’nın son günü ekranlara gelecek olan Gönül Dağı dizisinde özlediğimiz eski bayram günlerine doğru nostaljik bir yolculuğa çıkacağız…Geçmişte ve günümüzde hala Anadolu’nun birçok yöresinde yaşanan, çocukların yeni giysililerini giydiği, çocukların şeker toplamak için köylerini dolaşması, büyüklerin ellerinin öpülmesi ve çocuklara harçlıklar verilmesine kadar neredeyse unutulmaya yüz tutan bayramın güzelliklerini yaşama şansını bulacağız.

Ramazan, Taner ve Veysel’in organize ettiği bayram pikniğine Zahide, Sefer, Dilek, Cemile, Asuman, Selami, Keriman ve Elif katılırlar. Herkes eğlenceli vakit geçirirken piknikte oyunlar oynanır, bayram lezzetlerinin tadına bakılırken Gedeli halkını küçük bir sürpriz beklemektedir.

Selami eşi Keriman’ı salıncağa bindirmiş ve hızlıca sallayarak aksiyon yapmak isterken karısının salıncaktan düşmesine neden olur ve Keriman’ın yaralanması pikniğe gölge düşürür.

Veysel hamile olan karısı Cemile’nin balık aşermesi üzerine kasabada balık bulamayınca çareyi amcaoğullarıyla birlikte gölde balık avlamakta bulur. Saatlerce balık tutmaya çalışmalarına rağmen balık tutamayan Veysel ve amcaoğulları kara kara düşünürken Taner’in aklına parlak bir fikir gelir… Taner daha öncede yaptığı icatlar ve pratik zekası ile dikkat çekerken bu kez balıkların oltaya takılmasını sağlayacak müthiş bir yem üretir. Amcaoğulları bu güzel icat sayesinde sadece Cemile’yi değil, tüm aileyi doyuracak balık avlarlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.