İtirafçı olan kediciğe, eski kedicikler sosyal medyadan tepki gösteriyorlar

156

Haklarında terör örgütü kurmak ve örgütsel çalışmalarından dolayı Adnan Oktar ve 13 yakın müridi hakkında açılan dava sonucunda 9 bin 803 yıl 6’şar ay hapis ve 400’er bin lira ceza aldığı davada, kediciklerden Müge Öğütçü de 4 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkemenin verdiği kararın kesinleşeceği tarihe kadar 52 yaşındaki Müge Öğütçü ev hapsinde tutulurken geçtiğimiz günlerde İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdiği mektupta etkin pişmanlıktan faydalanmak istediğini belirterek örgütle ilgili itiraflarda bulundu. Bu hamlesiyle Oktar’ın müritlerinin tepkisini çeken kedicik Müge Öğütçü, Twitter’da gündem oldu.

Müge Öğütçü 30. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdiği mektupta Boğaziçi Üniversitesi Mütercim-Tercümanlık Bölümü’nden mezun olduktan sonra Adnan Oktar’la tanıştığını ve Adnan Oktar tarafından 3 kez tecavüze uğradığını ve kendisini darp ettiğini belirterek Adnan Oktar’ın talimatıyla bikinili, mayolu ve çıplak fotoğraflarım çekildiğini, asıl amaçlarının ise kendisini seks filmi yıldızı gibi lanse edip örgüte girdikten sonra düzeldiğini göstermek olduğunu iddia etti.

Oktar’ın yakınları, örgütte olduğu dönemde zenginlik içinde sevgi dolu bir hayat yaşadığını ileri sürdükleri Öğütçü’nün imkanlarını kaybettikten sonra itirafçı olduğu belirterek tepki gösterdi. “Para bitti Müge gitti” etiketiyle Twitter’da trend listesine giren Müge Öğütçü için “30 yıldır sağlığı ile ilgilenen vefakar ve çilekeş arkadaşlarına iftira atıp kurtulmaya çalışıyor” ve “Bu iyilikleri, fedakarlıkları çoğu anne baba evladına yapmaz” yorumları yapılıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.