Tozkoparan İskender’de bu hafta neler olacak

148

Çocukların aileleriyle birlikte izlemekten büyük keyif aldığı Tozkoparan İskender bu hafta yeni bölümüyle ekranlara gelecek.

Tozkoparan İskender’de bu hafta neler olacak; Fikri Giovanni’nin defterini İskender’in alıkonulduğu yerde bulur ve Salih ile birlikte neler olup bittiğini anlamaya çalışır. Solak fermanını casusların İskender’den çalmak için peşine düştüklerini ve bu olayı geçmişten günümüze kadar devam ettiğini öğrenirler. İskender ve Mavi Ay okula döndüklerinde hiç beklemedikleri bir haberle karşılaşır. Mavi Ay Kasırga’nın verdiği bu habere inanmaz ve soluğu Refika Hanım’ın odasında alsa da umduklarını bulamazlar. Mavi Ay ve Kasırga son yaşanan olaylardan sonra araları iyice gerilir ve bu gerginlik en çok Sinan’ı etkiler. Okul kantininde Sinan bir pasta savaşının fitilini ateşleyince Mavi Ay ve Kasırga üyeleri okul kantinini savaş alanına çevirirler.

Mavi Ay ve Kasırga Saniye Ana ve İskender’in uyarılarını dinlemedikleri için ceza almak üzere okul müdürü Rüya hocanın karşısına geçerler. Okul müdürü Rüya Mavi Ay ve Kasırga’nın akıllarını başlarına getirmeleri için ceza haricinde bir plan daha yapar . Bu plan Mavi Ay ve Kasırga’nın ortak bir grup ödevi üzerinde çalışıp sunum yapmalarıdır.

Fikri’nin Giovanni’nin defterini bulması onun yakalanması anlamına mı geliyor? İskender’in peşine düşen kim? Mavi Ay ve Tozkoparanlar bir arada grup çalışması yapmayı başarabilecekler mi? Tüm bu soruların cevabı bu hafta yayınlanacak olan yeni bölümde…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.