Ece Erken, Reynmen’e dava açtı

113

Ekranların ünlü sunucularından Ece Erken sosyal medya fenomeni Reynmen lakaplı

Yusuf Aktaş’ın kendisine sosyal medya üzerinden hakaretler ettiğini ve bu hakaretlerin kişilik haklarına saldırı nitelikte olduğunu belirterek Asliye Hukuk Mahkemesi’ne avukatı aracılıyla başvurdu.

Ece Erken avukatı aracılığıyla mahkemeye başvururken mahkemeye verdiği dilekçede Erken’in avukatı müvekkilim Ece Erken’in çirkin ithamlara maruz kaldığı belirtilerek, “Ece Erken’in işini yapması sonucu Davalı Yusuf Aktaş tarafından çirkin ithamlara ve hakaretlere maruz kalmıştır. Davalının, müvekkilimi kast ederek sarf ettiği bu hakaretamiz sözler karşısında Yusuf Aktaş’ın sosyal medyadaki takipçi sayısı da göz önünde bulundurulursa müvekkilim Ece Erken’in kamuoyunda ne denli rencide edildiği daha iyi anlaşılacaktır. Müvekkilim bu olay neticesinde derin bir üzüntü duymaktadır.” ifadeleri yer aldı.

Hakaretlerin kabul edilemez olduğu ifade edilen dilekçede 5 bin liralık manevi tazminat davası açmanın zorunlu olduğu kaydedildi.

Reynmen 2020 yılının Ramazan ayında sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yaptı. Ece Erken ve Bircan Bali sunuculuğunu yaptıkları bir televizyon programında Reynmen’in ezan paylaşımı hakkında yorumlarda . Konuyla alakalı olarak Reynmen de sosyal medya hesabından “Bitmek bilmedi karalamaya çalışmalarınız” cümlesiyle başlayan yazılı bir paylaşımda bulundu. Reynmen’in bu sözlerinin ardından Ece Erken de dava açacağını belirtti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.