Milli damat sessiz sedasız toprağa verildi

120

Turgut Özal’ın kızı Zeynep Özal ile evlenerek milli damat olarak anılan Asım Erken kanser tedavisi gördüğü İstanbul’da dün yaşamını yitirirken Asım Ekren için bugün cenaze töreni düzenledi. Bir dönemin en popüler isimlerinden biri olan Asım Ekren’in, cenazesinin dar bir çevre ile yapıldığı görüldü.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Karacaahmet Mezarlığı’nda düzenlenen cenaze törenine Asım Ekren’in eşi Semra Ekren ve dar bir çevre katılırken, Zeynep Özal ve ortak çocukları katılmadı.

 Ünlü baterist, kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’nda defnedildi.

Cenaze töreni sonrası kısa bir açıklama yapan acılı eş Semra Ekren, “Kıbrıs’ta akut lösemi için bir hafta yatarak tedavi görürken daha sonra tedavisinin devamı için İstanbul’da Çapa Tıp Fakültesine gönderdiler. Ciğerlerinde yoğun enfeksiyon olduğu için bir süre uyuttular. Dün gece kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Daha önce de lenf kanserine yakalanmış ve bu illeti yenmeyi başarmıştı. Ama son iki ayda kan değerleri ciddi olarak bozulurken ciğerlerinde enfeksiyon oluştu. Bunu atlatabilseydi akut lösemi tedavisine başlanacaktı.Şu an şoktayım. Sosyal medyada sevenlerinin paylaştıklarına çok bakamadım ancak hepsine çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Asım Erken İstanbul Gelişim Orkestrası’nda Garo Mafyan,Attila Özdemiroğlu, Uğur Başar, Selçuk Başar ile çalışırken 1990’lı yıllarda Kültür Bakanlığı’nın ‘Devlet Modern Folk Müzik Topluluğu’nda’ pek çok müzisyen ile çalışmalarını sürdürdü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.