Facebook Ramazan ayını bir kampanya ile karşılıyor

131

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını sonrası ikinci Ramazan ayı yaklaşırken, insanların Ramazan ayını kutlarken birbirleriyle bağlantıda kalmaları, bir topluluğun parçası olma hissini yakalamaları ve geleneklerini yeni yollarla devam ettirmelerinde sosyal medya önemli bir rol oynuyor. Ramazan ayı boyunca Facebook bu durumun bilincinde olarak bir ay boyunca insanları Facebook platformları üzerinden iyilik yapmaya ve bunu paylaşmaya teşvik eden global #Monthofgood (#İyilikZamanı) kampanyasını hayata geçiriyor.

Bu kampanya sayesinde iyilik yapmak için birçok insanın yeni yollar keşfetmesini sağlayan Facebook iyilik yapanlara seslerini duyurmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor. Facebook insanların yaptıkları iyilikleri paylaşmalarına ve  bu paylaşımlarla sevdikleriyle bağlantı kurmalarını sağlamayı hedeflerken yeni özellikleri de kullanıcılarının hizmetine sunuyor. Bunlar arasında özellikle yapılan iyilik paylaşımları Facebook Messenger’da Artırılmış Gerçeklik arka planları, Messenger ve Instagram çıkartmalarına ek olarak Murat Kalkavan’ın illüstrasyonlarından oluşan WhatsApp çıkartmaları bulunuyor. 

Facebook tarafından yaptırılan bir araştırmada Türkiye’deki insanların yüzde 77’sinin geçen Ramazan’da başkalarıyla iletişime geçmek için teknolojiyi daha fazla kullandığını ve bu oranın sadece Türkiye için değil aynı zamanda Orta Doğu ve Afrika için de geçerli olduğunu tespit ettikleri öğrenildi. Facebook mübarek Ramazan ayında bu ayın ruhunu devam ettirebilmemize olanak sağlamak için yeni deneyimler için hazırlıklarını tamamladıklarını ve bunu kullanıcıları ile paylaşmaktan mutluluk duyduklarını açıkladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.