Uyanış Büyük Selçuklu’da Tapar Başulu ve Sencer ile karşı karşıya

126

TRT 1 ekranlarında yayınlanmaya başladığı ilk günden itibaren milyonar tarafından izlenen Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan’ın ölümünün ardından tahta geçen Melikşah ve oğlu Sencer’in hikayesini anlatan ‘Uyanış: Büyük Selçuklu’ dizisinin yeni bölümünde neler olacak:

Basulu’nun annesi olduğunu öğrenen Tapar yıllardır duyduğu ana hasretinin ardından, bilmediği bir kardeşi olduğunu ve bu kardeşinin Sencer olduğunu öğrenmiştir. Tapar öğrendikleri karşısında büyük bir şok yaşar. Herkesten habersiz bir şekilde ve Nizamülmülk’ün elinden çıkmış gibi bir pusulayı Sencer ile Başulu’ya; göndererek onlarla köhne bir evde buluşmuş ve aralarında bir yüzleşme yaşanacaktır ve bu yüzleşme neler doğuracaktır.

Oğuz beylerini etrafında toplayarak Kuvel Kalesi fethi için çalışmalara başlayan Sencer gizli bir toplantı için buluşma yeri ayarlar. Ama hesapta olmayan gelen pusula yüzünden Başulu ile beraber köhne eve gitmek zorunda kalmıştı. Bu yüzden Oğuz Beyleriyle olan toplantıya gidememiştir.

İzakyos’un Oğuz Beylerine attırdığı pusu ne gibi sonuçlar doğuracaktır? Sencer, bu pusuyu engelleyebilmek için beylerin yardımına yetişebilecek midir? Tekiş’in kendilerine kurduğu komployu aşikâr edebilecek midir?

Tüm bunların yanı sıra Terken ile Gevher, Başulu’nun mezarını açtırıp; Melikşah’ın sırrını ortaya çıkaracakken Zübeyde yetişip; onlara engel olmuştu. Daha önce sırrı daha fazla kurcalamaması için ikaz edilmiş olan Terken’in işlediği bu suçu Melikşah öğrenecek midir? Terken’in akıbeti ne olacaktır?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.