Okan Bayülgen’in başı belada

230

Geçtiğimiz yıl TV 100 ekranlarında Okan Bayülgen’ın sunduğu Uykusuzlar Kulübü adlı programında Bayülgen ünlü YouTuber  Muhammet Çumanoğlu’na, ‘geri zekalı’ diyerek hakarette bulunmuş, o anların kaydını alan Çumanoğlu ise videoyu sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

Okan Bayülgen’in kendi programında yaptığı hakaretler sonrasında Muhammet Cumanoğlu ünlü komedyen hakkında suç duyurusunda da bulunduktan sonra  olayı mahkemeye kadar taşıdı.

Soruşturması tamamlanan olayda mahkeme, Okan Bayülgen’in hakaret etmesini kabul etmesi üzerine’Sesli Yazılı veya Görüntülü Bir İleti ile Hakaret’ suçu kapsamında, 2 yıldan 4 yıla kadar hapis istemiyle yargılanması kararını verdi.

Okan Bayülgen soruşturma aşamasında kullandığı hakaretvari olarak adlandırılan kelimenin kişilik haklarını zedeleyecek boyutta olması nedeniyle hakim karşısına çıkacak olan Bayülgen, ifadesinde şunları kaydetmişti: “YouTuber Muhammet Çumanoğlu’nun  kendine ait hesabından yayınladığı ve benzeri videolar çeken kişilerle ilgili program sırasında tanımlama yaptım. Sosyal medya üzerinden duygusal ilişkiler ve aşk üzerine yorumlar yapıp görüşlerini sunan, ahkam kesen kişiler hakkında ‘geri zekalı’ ibaresini kullandım. Bu ifadenin müşteki ile ilişkisi olmadığı, programın yayın akışından anlaşılacaktır.”

Ünlü Youtuber’ın avukatı ise yaptığı açıklamada, “Okan Bayülgen’in programı sadece televizyonda değil aynı zamanda televizyon kanalının YouTube kanalında da yayınlamıştır. Okan Bayülgen’in yaptığı hakaret sonrasında kitap yazma çalışması yürüten ve uzmanlaştığı bu alanda iş yeri açmayı planlayan müvekkilimi rencide etmesinin yanı sıra çok zor durumda bırakmıştır.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.