Yalçın Dümer kimdir?

216

Oyuncu bir baba Ekrem Dümer ve Nejla Dümer çiftinin çocukları olarak Yalçın Dümer İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Kabataş Lisesi’ni bitirdikten sonra konservatuar eğitimine başlayan Yalçın Dümer öğrencisiyken Şehir Tiyatrolarına girdi. Şehir Tiyatrolarında oyunculuk yaparken Amerika’ya giderek burada sinema okullarında eğitim almak için benzin istasyonlarında çalışarak eğitimini tamamladı.

Yalçın Dümer Başar Sabuncu’’nun 1986 yılında yönettiği ve başrollerini Müjde Ar ile paylaştığı “Asılacak Kadın” adlı sinema filmi ile oyunculuk kariyerinde büyük bir başarıya imza attı. Yalçın Dümer bu başarısının ardından birçok sinema filminde rol alırken bu kez 1994 yılında senaryosunu Emine Şenlikoğlu’nın yazdığı “Bize Nasıl Kıydınız” adlı sinema filminde Yeşilçam’ın usta oyuncularından Fatma Belgen ile başrolleri paylaştı.

Sanat hayatına tiyatro ile başlayan ardından sinema filmlerinde boy gösteren Yalçın Dümer sunuculuğa da adım atarak İşte Müzik, İşte Eğlence adlı programı sunarak televizyon dünyasına adım attı.

Yalçın Dümer Ebru Cündübeyoğlu ile birlikte Kanal D ekranlarında önce Çalar Saat ve Sabah Şekerleri programlarını sunduktan sonra uzun bir süre de Televole adlı programı başarıyla sundu.

Ünlü oyuncu Yaşama Hakkı adlı sinema filminde 1998 yılında Fikret Hakan, Filiz Taçbaş ve Erol Taş gibi isimlerle başrolleri paylaştı.

Bugüne kadar 3 evlilik yapan Yalçın Dümer son evliliğini Galatasaray Adası’nda 1998 yılında Esra Balamir ile yaparken bu evliliğinde nikahını Recep Tayyip Erdoğan kıymıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.