İkinci single çalışmasıyla zirveyi zorlamayı hedefliyor

14

2019 yılında yaptığı “Vay ki Vay” adlı şarkısı ile profesyonel müzik yaşantısına adım atan Sefer Boztaş daha sonra YouTube’ da kendi sayfasında yaptığı canlı performansla müzikseverlerin gönüllerine taht kurmuştu.

Başarılı sanatçı Sefer Boztaş 2 yıl aradan sonra uzun süren sessizliğini “Sesin Gitmiyor” adlı şarkısı ile bozarken şarkının söz ve müziği Cenk Çakıcı’ya düzenlemesini de Ozan Sarıboğa yaptı. “Sesin Gitmiyor” adlı şarkısının klip çekimlerinde yönetmen koltuğuna kendisi otururken, Sefer Boztaş ilk yönetmenlik denemesinden de hayranlarından tam not almayı başardı.

DMC etiketiyle yayınlanan “Sesin Gitmiyor” adlı duygusal parça soğuk kış günlerinde içimizi ısıtacağa benziyor. Klarnette Ergün Şenlendirici, gitarda Selahattin Güzelel, bas gitarda Ozan Sarıboğa, grup yaylıda İstanbul Strings davulda ise Behsat Boran genç şarkıcıya stüdyoda arkadaşlık etti.

Sefer Boztaş Kimdir?

Malatya’da dünyaya gelen Sefer Boztaş daha ilkokul yıllarında müziğe karşı olan ilgisi öğretmenleri tarafından keşfedilerek okul etkinliklerinde ve törenlerde şarkılar söyleyerek müzik hayatına başladı. Bağlama ile lise yıllarında tanışan Sefer Boztaş lise eğitimi sonrasında Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümüne girdi.

Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünde eğitim alan başarılı sanatçı 2007 yılında keman ana sanat dalı öğrencisi olarak mezun oldu.

Eğitim hayatı sonrasında öğretmenliğe başlayan başarılı sanatçı öğretmenlikle beraber müzik hayatına devam ederken, eğitmen olarak da birçok genci müzik dünyasına kazandırmayı başarmıştır. Sefer Boztaş lise yıllarından itibaren güçlü sesi sayesinde birçok etkinlikte yer almış, konserler vermiştir. Müziğin kendisi için bir yaşam biçimi olduğunu dile getiren güçlü solist, “müziksiz bir hayat düşünemiyorum” diyerek müziğin kendisi için önemini dile getirmiştir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.