Melikşah fetih hazırlıklarına başlıyor

125

TRT 1’in bu senenin en iddialı dizilerinden biri olan ve yayınlandığı ilk günden itibaren zirveden düşmeyen dizisi ‘Uyanış: Büyük Selçuklu’, 8 Şubat Pazartesi günü yirminci bölümüyle ekranlara geliyor.

Melikşah ve oğlu Sencer’in hikayesini anlatan ‘Uyanış: Büyük Selçuklu’ dizisinin yeni bölümünde neler olacak:

Sencer’in Kara Tepe’de  Hasan Sabbah’ın bir tertibiyle edindiği yanlış istihbarat neticesinde  pusuya düşürüleceğinin öğrenilmesi üzerine askerlerini buradan çekerek az sayıda Selçuklu askerinin öldürülmesine ve Hasan Sabbah’ın devletin mühim bilgilerini içeren evrakları ele geçirmesine sebep olmuştu. Tacimülk bu olay sonrasında Melikşah’ın gözünden düşmüştür ve bunun bir cezası olmalıdır.  

Gizli evrakları Hasan Sabbah’ın kontlara teslim edeceğini öğrenen Sencer, bu teslimatın yerini öğrenmiş ve askerleriyle birlikte teslimat yerine bir baskın yapmıştı. Sencer bu baskın sayesinde Selçuklu’nun sırlarını içeren evrakları almayı başarabilecekler midir? Hasan Sabbah ve Markus’a büyük bir kin besleyen Sencer intikamını alabilecek midir?

Terken Zübeyde’nin emrini dinlemeyip Melikşah’ı görmek için Kınık Obasına gelmiş ve burada Başulu ile karşılaşmıştı. Kendisine sırtı dönük olan Başulu’nun yüzünü görecek midir?

Melikşah kendisinin zehirlenmesinden sonra sağlığına kavuşmuştur. Ve artık tek bir amacı vardır ve bu amacı Kuvel Kalesi fethi için yeni silahlarla ordusunu güçlendirmektir. Melikşah bu konuda ne yapacaktır ve kimlerle işbirliğine gidecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.