Koray Avcı kimdir?

276

Koray Avcı Erzincanlı bir ailenin çocuğu olarak 1984 yılında Ankara‘da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da okuduktan sonra Muğla Üniversitesi Fizik Mühendisliğinden mezun oldu. Koray Avcı halen Çankaya Üniversitesi İç Mimarlık bölümünde eğitimine devam etmektedir.

Koray Avcı’nın müzikal hayatı Muğla‘da üniversite  eğitimine devam ederken bir gün  sokakta gitar çalan bir arkadaşının yanına oturup şarkı söylemesiyle hayatı değişir. Söylediği şarkıların büyük beğeni alması üzerine o günden sonra sokaklarda şarkı söylemeye devam eden Koray Avcı üniversite eğitimini tamamladıktan sonra Ankara’ya döner. Burada uzun bir süre hiçbir yerde sahne almayan Avcı daha sonra Ankara sokaklarında şarkı söylemeye başlar. Daha sonra bir gitarcı arkadaşıyla birlikte metroda şarkı söylerken çekilen videosunun sosyal medyada paylaşılması üzerine Koray kendi videolarını çekip sosyal medyada yayınlamaya başlar. Sosyal medyada ilgi odağı olur ve paylaştığı videolar ciddi izleme sayılarına ulaşır.

Kendi söylediği şarkıları sosyal medya hesabında paylaşarak şöhreti yakalayan Koray Avcı daha sonra birçok konserde sahne almıştır. Kısa sürede büyük bir hayran kitlesine ulaşan Avcı’ya hayranları şarkıları seslendirdiği anda verdiği tebessüm yüzünden kendisine dinleyicileri tarafından konulan “Sesi Gülen Adam” lakabını takmışlardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.