Neslihan Acar Kimdir?

225

Neslihan Acar kuaför bir baba ile ev hanımı bir annenin çocuğu olarak 14 Şubat 1969 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Henüz 4 yaşında iken Neslihan Acar reklam filmlerinin aranılan bir yüzü olmayı başarırken ortaokulu bitirdikten sonra eğitim hayatına son vererek sinema dünyasına atıldı.

Orhan Kemal’in unutulmaz romanlarından “Murtaza” adlı romandan uyarlanan 1985 yılında yönetmenliğini Ali Özgentürk‘ün yaptığı “Bekçi” adlı sinema filminde Müjdat Gezen, İhsan Yüce, Halil Ergün, Menderes Samancılar, Güler Ökten, Macit Koper ile beraber rol aldı.

Kısa bir süre içinde arka arkaya sinema filmlerinde rol alan ünlü oyuncu Neslihan Acar dizi dünyasına 1988 yılında “Kıbrıs’ta Vuruşanlar” adlı dizide Bülent Bilgiç, Bahar Öztan, Neslihan Acar, Yaşar Alptekin, Osman Yağmurdereli, Mesut Çakarlı, Coşkun Gogen, Engin İnal, Salih Kırmızı, Esen Püsküllü ile beraber oynadı.

Levent İnanır ile 1995 yılında evlenen Neslihan Acar’ın bu evliliğinden  Öykü Kardelen Arıca adında bir kız çocuğu vardır.

Sinemaya evlendikten sonra uzun bir ara veren Neslihan Acar 2016 yılında İlyas Salman, Orhan Aydın  gibi isimlerle birlikte ve başrollerini üstlendiği “Trendeki Yolcu” filminde başrolde oynadı.

 2016 yılında senaristliğini ve Yönetmenliğini Vecihi Ener‘in yaptığı “Girdap” adlı dizide Arzu Yanardağ, Engin Şenkan, Perihan Savaş, Güngör Bayrak, Mahmut Hekimoğlu, Murat Soydan, Açelya Akkoyun, Levent İnanır, Neslihan Acar birlikte rol aldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.