Sibel Gökçe Kimdir?

186

Sibel Gökçe, Almanya’da 20 Haziran 1970 tarihinde doğmuştur.

Sibel Gökçe sanat hayatına Hakan Peker Dance Group (1989-1990), Sema Tekin Dance Group (1990-1991), Çetin Cengiz Dance Group (1991), Solo Dance 1991-Today guruplarında dans ederek başlamıştır.

Daha sonra bir dönem sahnelerde oryantallik de yapan Sibel Gökçe aynı zamanda oyunculuk eğitimi almıştır. Birçok kişinin bilmemesine rağmen Sibel Gökçe bugüne kadar 3 kitabını aynı anda 2003 yılında Çabuk Cinayetler dizisi altında yayınlanan kitaplarının birincil üçü olan Orospu Kadavralar, Köpek Kusuyor ve İnce Küfür Annesi adlı kitaplarını aynı zamanda yazmış ve çıkarmış bir yazardır.

Sibel Gökçe ayrıca bir dönem , Atom, Denek Yaradılış gibi alt kültür büyük kasaba edebiyatında bulunan dergilerde köşe yazarlığı yaptı.

Oyunculuk kariyeri boyunca 1998-2004 yılları arasında 6 yıl boyunca ekranların sevilen dizisi “Üvey Baba” adlı dizide  Şemsi İnkaya ve Burçin Abdullah gibi usta oyuncularla rol alarak dizide “Fidan karakterini canlandırdı.

2012 yılında “Oğlum Bak Git” adlı sinema filminde bir hayat kadınını canlandıran Gökçe bu filmde Metin Yıldız, Yavuz Seçkin, Selahattin Taşdöğen, Veysel Diker, Orhan Açık Fikirli gibi oyuncular birlikte oynamıştır.

Sibel Gökçe, 8 Ekim 2016 tarihinden itibaren Tiyatro Şenlik sahnesinde gösterime giren ve Niyazi Gezer’in yazdığı, Nami Esatgil’in yönettiği “Olgun Portakal” adlı tiyatro oyununda Murat Parasayar, İpek Tanrıyar, Nami Esatgil, Deniz Salman, Kalust Şalcıoğlu, Efsane Geçen ile birlikte rol aldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.