Payitaht’ta Abdülhamid’in zor kararı

197

Yayınlandığı Cuma akşamlarında hem ülkemizde hem dünyada milyonları ekran başına bağlayan TRT1 ekranlarında yayınlanan dönem dizisi Payitaht Abdülhamid yüz yirmi yedinci bölümüyle ekranlara geliyor.

Yeni bölümü merakla ve heyecanla beklenen dizinin bu hafta yayınlanacak olan bölümünde ihanet eden Paşa arayışında tüm deliller Ahmet Paşa’yı işaret edecek.

Payitaht Abdülhamid’in 127. bölümünde neler olacak?

Ahmet Paşa’yı muhalifler planlarının ilk aşamasında oyunun içinde tutarak talebeleri vurdurtmayı başarmıştırlar. Manyasizade talebeleri saraydan kaçırma hamlesini yine Ahmet Paşa’ya yaptırmak ister.

Hechler sonunda muradına ermiş ve Mason paşanın kimliğini öğreniştir. Hechler artık elinde büyük bir koz vardır ve olaylara bir adım daha yakındır. Abdülhamid ise yine  zor bir karar vermek durumunda kalır. Kahvehaneye baskın düzenleyen Zakaryan bu hamlesiyle artık Eşref’in gücünü kırmak ister. Zakaryan, Emice ve  Söğütlü Osman’ı vurarak aslında  Eşref’e açıkça savaş ilan etmiştir. Zakaryan’ın yakalayarak Eşref  intikamını almak için kendince planlar yapar.  

Bidar,Abdülkadir’in saraydan ayrılma kararı almasının ardından kendisini sorgulamaya başlar.  Bidar hata yaptığını düşünerek oğlunu geri kazanmak isterken aldığı bir haberle hayatının en büyük şoklarından birisini yaşar.. Abdülkadir kaçırılmıştır. Oğlunun hayatı için istenen de Abdülhamid’den alacağı bir bilgidir. Bidar ya Abdülhamid’in itimadını ya oğlunun hayatını kaybedecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.