Muazzez Ersoy’a büyük vefasızlık

116

Ünlü sanatçı Muazzez Ersoy tüm masraflarını kendisinin karşıladığı ve adının verildiği hastanesinin isminin değiştirilmesiyle ilgili kırgınlığını Instagram hesabından paylaştı.

2000 yılında Muazzez Ersoy tarafından yaptırılan ve adının verildiği lösemi hastanesinin isminin değiştirilmesine sitem etti. Usta sanatçı, “Böyle bir emek verilmişse ismin değişmemesi gerekirdi diye düşünüyorum” dedi.

Muazzez Ersoy kendi yaptırdığı hastanenin açılış gününden çekilmiş 2 fotoğrafını takipçileriyle paylaşarak altına şu notları düştü.

“Hastanenin yapılması için Ankara’da bulunan dubleks evimi bağışladım. Arka arkaya bir çok konser verdim ve konserlerden elde ettiğim tüm gelirleri hastaneye bağışladım. O dönem Cumhurbaşkanımız olan Süleyman Demirel’in yazdığı mektupla hastane için bağışlar toplarken ilk gittiğim kişi İhlas Holding oldu ve Allah rahmet eylesin Enver Ören ağbim o zamanın rakamlarıyla büyük bir bağışta bulundu.

Hastane açılırken ilk ismi ‘Muazzez Ersoy Lösemili Çocuklar Hastanesi’ oldu. Bu hastaneyi yapmamdaki tek amaç maddi imkanı olmayan ailelerin lösemili çocukları burada tedavi görüp iyileşsin diye bu yola çıktık. Biz belki amacımıza bir şekilde ulaştık. Ama ne hikmetse birden hastanedeki ismim değiştirildi. Hatta benim varlığım hiç yokmuş gibi gösterilmeye başlandı. Bu insan olarak beni üzdü ve incitti. Madem benim adım bazılarını rahatsız edecekti ilk başta koyulmayacaktı, koyulmuşsa da kaldırılmayacaktı” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.