19. Boston Türk Film Festivaline yoğun ilgi

133

19. Boston Türk Film Festivali, 22 Kasım günü start alırken festival kapsamında Türk sinemasından birbirinden seçkin örneklerin yer aldığı 19.Boston Film Festivali 15 Aralık’ tarihine kadar devam edecek.

Mart ayında yapılması planlanan Boston Türk Film Festivali yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Kasım ayına ertelenmek zorunda kalmıştı. Boston Türk Film Festivali’nde çağdaş Türk sinemasının seçkin örnekleri Amerikalı seyirciyle buluşacak.

Festival programında, Emin Alper’in “Kız Kardeşler”, Nihat Durak’ın “Kapı”, Maryna Er Gorbach ve Mehmet Bahadır Er’in “Ömer ve Biz”, Eylem Kaftan’ın “Kovan”, Ali Özel’in “Bozkır”, Kıvanç Sezer’in “Küçük Şeyler”, Emre Yeksan’ın “Yuva”, Özkan Yılmaz’ın “Soluk” isimli uzun metraj filmleri yer alıyor.

Boston Film Festivali kapsamında 2006 yılından bugüne kadar düzenlenen belgesel ve kısa film yarışmasında ödül alan filmlerden bir seçki ABD’li sinemaseverlerle tekrar buluşurken aynı zamanda festival kapsamında bir çok film ABD’de ilk kez gösterime girecek. Boston Film Festivali kapsamında ayrıca Türk sineması üzerine ödül alan yönetmenlerin katılacağı çevrim içi bir panel de düzenlenecek.

Festivalin ilk günlerinde hem ABD’den hem dünyanın birçok ülkesinden sinemaseverler festivale yoğun ilgi gösterdiler. Boston Türk Film Festival programı hakkında daha fazla bilgiye “www.BostonTurkishFilmFestival.org” adresinden ulaşılabilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.