Derya Ürkmez “Yak” dedi

259

Derya Ürkmez son dönemde arka arkaya piyasaya sürdüğü yeni çalışmalarla adeta yerini sağlamlaştırmıştı. Ünlü sanatçı Derya Ürkmez yeni şarkısı “Yak” ile müzik dünyasında hızlı bir giriş yaptı. Son dönemde birbiri ardına single çıkararak müzikseverlerin büyük beğenisini kazanan Derya Ürkmez geçtiğimiz günlerde de “Yak” adlı yeni şarkısını hayranları ve müzikseverlerle buluşturdu.

Yak adlı şarkının sözleri Derya Ürkmez, Bilal Çakır tarafından yazılırken şarkının müziğini de Yusuf Temizyürek yaptı. Bu yazın iddialı şarkılarından biri olması planlanan Yak adlı şarkı için uzun süren bir çalışma yapıldığını söyleyen Derya Ürkmez yaptığı açıklamada “Şarkının çıktığı ilk andan itibaren müzik listelerine hızlı bir giriş yaptık. Şarkımızda yeni bir başlangıç yolunda takılmadan ilerlemek ve güzel yarınlar için içimizden gelen sese kulak vermemiz gerektiğini anlatmak istedim. Ve bunda da başarılı olduğuma inanıyorum” dedi.

Müzik hayatına Almanya’nın Köln kentinde start veren 20 yaşındaki Derya Ürkmez kariyerinde derinden ve sessiz bir şekilde ilerlediğini, bir çok müzik eleştirmeninden olumlu notlar aldığını ve müzikseverlerinde şarkılarına yoğun ilgi gösterdiğini” ifade etti.

Açıklamalarına devam eden Derya Ürkmez “ Bir çok müzik eleştirmeni beni geleceğin başarılı yorumcuları arasında göreceklerini ifade ediyorlar. Geçtiğimiz günlerde MFA ödülünü kazanmış olmam bunun sanırım bir ispatı olsa gerek. Rafet El Roman ”Unuturum Elbet” ile yaptığı düetin yaklaşık 140 milyon üzerinde bir izlenme oranı yakaladığını da belirten genç sanatçı daha sonra çıkardığı “Ay Tutulması” ile müzik dünyasındaki yerini perçinlediğini ve “Yak” parçası ile daha çok büyük başarılar yakalamayı hedeflediğini” söyleyerek sözlerini tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.