Uyanış Büyük Selçuklu’da Sencer bulunabilecek mi?

148

Yayınlandığı ilk günden itibaren gerek yurt içinden gerek yurt dışından milyonlarca kişi tarafından izlenen TRT 1’in zirveden düşmeyen dizisi ‘Uyanış: Büyük Selçuklu’, 9 Kasım Pazartesi günü yedinci bölümüyle ekranlara geliyor.

Selçuklu İmparatoru Sultan Alparslan’ın ölümünün ardından tahta geçen Melikşah ve oğlu Sencer’in hikayesini anlatan ‘Uyanış: Büyük Selçuklu’ dizisinin yeni bölümünde neler olacak:

Sencer kurnaz bir planla Batınilerin kirli yüzünü ortaya çıkarmış ve Batınilerin kutsal emanetleriyle birlikte Behram’ı da esir alarak  Melikşah’a verdiği sözü yerine getirmişti. Ama bunları yaparken Yorgos’un beklenmedik tuzağına düşmüştür. Yorgos kardeşinin intikamını almak için Sencer’i ağır yaralayarak onu uçurumdan aşağı atmıştır.

Sencer ölümle pençeleşirken kendisini arayan Selçuklu askerlerin ve Kınık Obası alpları kendisin bulabilecek midir? Elçin ağabeyini kurtarmak isterken bu kez de Terken’in oyununa gelmiştir. Ağabeyini bulmak için geldiği yerde kendisini bekleyenin Melikşah olduğunu görünce büyük hayal kırıklığı yaşar. Melikşah ise Elçin’in ihanetine çok öfkelenmiştir ve ona nasıl bir ceza verecektir?

Terken Elçin’in asıl niyetini Melikşah’a gösterip takdir beklerken kendisini nasıl bir sürpriz beklemektedir. Hasan Sabbah Gazali’nin yaşayıp yaşamadığını öğrenmek için Hayyam’ın evini yakmak isterken  ardında bıraktığı ipucu Nizamülmülk’ün eline geçmiştir. Hasan Sabbah’ın bıraktığı izi takip eden Nizamülmülk, Hasan Sabbah’ın ihanetini ayyuka çıkartabilecek midir?

Bunun yanı sıra Nizamülmülk, Sencer’in kayıp haberini aldığında yüreğine mühürlediği sırrını Melikşah’a açıklayacak mıdır?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.