Talat Bulut’tan Devlet Bahçeli’ye olay yanıt

30

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ardından MHP lideri Devlet Bahçeli Türk Tabipler Birliği’ni hedef göstererek yaptığı bir açıklamada “Türk Tabipler Birliği isimli ihanet oluşumu sözde artan vakalara, hayatını kaybeden insanlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza dikkat çekmek maksadıyla tüm sağlık kurumlarında siyah kurdele takacakmış! Bu teşebbüs zehirli ve zillet bir komplodur” diyerek Türk Tabipler Birliği’ni adeta hedef göstermişti.

Devlet Bahçeli açıklamasının devamında da  “Çağrım şudur: Türk Tabipler Birliği, bugünkü hassas dönemde, insan ve toplum sağlığı hakkında asılsız şaibe ve şüpheleri körüklemektedir. Bu nedenle sadece adında Türk bulunan Tabipler Birliği derhal ve gecikmeksizin kapatılmalıdır. Yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılmalıdır” ifadelerini kullanırken bu açıklamanın ardından sosyal medya üzerinden milyonlarca kullanıcı Türk Tabipler Birliği’ne destek mesajları atarken CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Türk Tabipler Birliği’ne destek mesajı geldi. 

Devlet Bahçeli’nin bu açıklamalarının ardından FOX TV’nin en çok izlenen dizilerinden biri olan ve yayınlandığı gün izlenme rekorları kıran Yasak Elma dizisinde başrol oynayan Talat Bulut da Türk Tabipler Birliği için bir video çekti. 


Bulut şu ifadeleri kullandı: 

“Günaydın tüm doktorlar, tüm sağlık çalışanları. Kendi sağlığınızı tehlikeye atıp insanların sağlığına kavuşması için nasıl mücadele ettiğinizi biliyorum.

Son 6 ayda bu bela yüzünden ne kadar kayıp verdiğinizi biliyorum. Size saldıranların yarın öbür gün karşınıza geldiğinde onların sağlığa kavuşması için hiçbir şeyi gözardı etmeden mücadele edeceğinizi biliyorum.

Hepimizin kaderi. Kendi dilinde bile okuduğunu anlamayan bir cehaletle mücadele ediyorsunuz. Siz her zaman dimdik ayakta kaldınız. Bizler de sizler için her zaman dimdik ayaktayız.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.