“Her Şey Yolundaymış Gibi” oyunu prömiyer yaptı

168

İstanbul Devlet Tiyatrosu ABD’li ünlü yazar Neil Labute’un modern zaman ikili ilişkileri üzerine çarpıcı yaklaşımlarla kaleme aldığı, “Ölüler Diyarı”, “Bir Mutluluk Anı” ve “Karmakarışık” adlı üç kısa oyunundan ortaya çıkan eserin gösterimi, Mecidiyeköy Stüdyo Sahne’de gerçekleşti.

İstanbul Devlet Tiyatrosu müdürü Kubilay Karslıoğlu “Her Şey Yolundaymış Gibi” adlı oyun öncesinde yaptığı açıklamada “Salgın nedeniyle gerekli tüm tedbirler alınarak seyircimizi rahat ve huzurlu bir şekilde oyunlar izleyebilecekleri şekilde tedbirlerimizi alarak sahnelerimizi 1 Eylül tarihi itibariyle açtık” dedi.
Açıklamalarına devam eden Karslıoğlu “Seyircilerimiz oyunları izlerken bir yanlarındaki koltuk boş olacak. Tiyatrolara girerken tüm seyircilerimizin ateşleri ölçülecek, maske takmaları konusunda gereken hassasiyet gösterilmesi sağlanacak ve girişte dezenfektanlar kullanacaklardı. Bir kısıtlama gelmediği müddetçe oyunlarımızın gösterimleri devam edecek. Biz seyircimizi özlediğimiz kadar onların da bizi özlediğini görüyoruz. Yeni oyunlarda daha az kadrolu olmasına önem gösteriyoruz. Bu süreçte Mecidiyeköy’deki iki sahne ile Garibaldi, Üsküdar ve Talimhane sahnelerinde oyun sergilemeye devam ettiklerini” açıkladı.  

“Her Şey Yolundaymış Gibi” oyunun çevirisini Ekin Tunçay Turan yaparken tek perdelik oyunda Demet Ergün, Oğuzhan Erdoğan, Türkü Deyiş Çınar, Berk Sezenler, Esra Akbaş ve Kerim Altınbaşak rol aldı.

Dekor ve kostüm tasarımını Dilek Kaplan’ın yaptığı oyunun ışık tasarımını Yüksel Aymaz, müziklerini Emin Serdar Kurutçu, koreografisini Tuğba Özkul üstlendi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.