Ankara Uluslararası Film Festivali start aldı

25

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfınca düzenlenen Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle yapılan Ankara Uluslararası Film Festivali’nin 31.’incisi bugün CerModern Açıkhava Sahnesi’nde yapılan törenle başlarken Onur Ödülleri de sahiplerini buldu.

Festivalin açılış töreninde sunuculuğunu Ünsal Ünlü yaparken Şerif Sezer’e “Aziz Nesin Emek Ödülü” Tamer Levent’e “Sanat Çınarı Ödülü”, film dağıtım ağı Başka Sinema’ya ise “ Kitle İletişim Ödülü” verildi

Törende ödül alan Tamer Levent yaptığı kısa açıklamada “Ankara’da sanatçı olarak kişiliğimi bulduğunu, Ankara Devlet Konservatuvarı, Devlet Tiyatroları, TOBAV ile Ankara Film Festivali’nin sanat hayatını oluşturduğunu söyledi.

Festivalin ilk kuruluşunda da bulunduğunu belirten Levent Kemal Sunal adına verilen ilk ödülünde sahibi olduğunu belirterek bu aldığı ödülün kendisine yaş aldığını hissettiren bir duygu yaşatmasına rağmen Çınar Ödülü’nün daha etkili olduğunu ifade etti.

Törende ödül alan Şerif Sezer’de “Festivalin ilk yılında yılın en iyi kadın oyuncusu ödülünü aldıktan sonra Aziz Nesin Emek Ödülü’nü almak benim için çok büyük bir heyecan. Bu heyecan hayatımda yaşadığım hiçbir şeyin yerini dolduramaz. Ben sanata çocukça bir aşkla aşığım.” ifadelerini kullandı.

31. Ankara Uluslararası Film Festivali 11 Eylül tarihine kadar devam edecek ve bu süre zarfında sanatseverlere usta yönetmenlerin yeni filmlerinden genç yönetmenlerin yenilikçi filmlerine, sinemanın kült eserlerinden uluslararası festivallerde dikkati çeken özgün yapımlara ve dünya sinemasına kadar uzanan özel bir seçki sunacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.